Rewelacyjna bramka Piaseckiego! Raków ogrywa Radomiaka

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Radomiaka Radom 3:0. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Fabian Piasecki, który już chyba zapewnił sobie nagrodę za gola sezonu.

Pierwsza połowa tego spotkania nie była wielkim widowiskiem. Wszystko osłodził jednak gol w końcówki pierwszej części meczu. Kibice zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć na żywo gola, którego nie powstydziliby się piłkarze występujący w Lidze Mistrzów.

Svarnas dośrodkował z prawej strony boiska. Fabian Piasecki popisał się fantastyczną przewrotką. Kobylak nie miał prawa obronić tego strzału.

Ten gol rozwiązał worek z bramkami. W drugiej połowie Svarnas wykorzystał wrzutkę od Ivi Lopeza i wpakował piłkę do siatki. Sędzia zasygnalizował pozycję spaloną, jednak po analizie VAR uznano, że bramka padła prawidłowo.

Dosłownie kilka minut później to Ivi Lopez wpisał się na listę strzelców. Hiszpan dostał podanie od Nowaka. Wyczekał reakcję obrońców i ustalił wynik spotkania.

Raków Częstochowa – Radomiak Radom 3:0 (1:0)

1:0 Piasecki, 45 min
2:0 Svarnas, 46, min
3:0 Ivi Lopez, 52 min

Raków Częstochowa: Kovacević – Svarnas, Arsenić, Rundić – Tudor, Koczerhin (81. Berggren), Papanikolaou, P. Kun (85. Długosz) – Nowak (81. Szelągowski), López (68. Wdowiak) – Piasecki (68. Gutkovskis).

Radomiak Radom: Kobylak – Grzybek, Justiniano, Rossi, D. Abramowicz – Cele (65. Nowakowski), Nascimento (62. Novaes Palhares) – Pik (62. Rossi Pereira), Alves (75. D. Pawłowski), Semedo (46. Matos) – Maurides.

żółte kartki: Nowak – Abramowicz, Raphael Rossi, Filipe Nascimento, Cele, Tiago Matos, Maurides.