Rewolucja we władzach u lidera!

Prezes Przemysław Plisz oraz wiceprezes Witold Hornik decyzją Rady Nadzorczej zostali odwołani ze stanowisk w Tauronie KH GKS-ie Katowice. Natomiast Bartłomiej Kowalski, dyrektor ds. organizacyjnych oraz marketingu, złożył rezygnację i na swoim stanowisku pozostanie do końca miesiąca. Do pracy bieżącej w spółce został oddelegowany członek RN, Marcin Janicki, prezes GKS-u Katowice. Wiceprezesem zarządu została Kinga Pajerska-Krasnowska.

Decyzja RN spółki dla wielu wydaje się zaskakująca, bowiem hokeiści Tauronu są liderem PHL, zaś w najbliższy czwartek wylatują do Belfastu na turniej finałowy Pucharu Kontynentalnego. Niemniej w kuluarach już nieco wcześniej spekulowano o roszadach personalnych w spółce. Spodziewano się, że nastąpią po sezonie.

Chyba jednak czarę goryczy przelały niepowodzenia pod koniec grudnia. Najpierw Tauron zaliczył dwie porażki ligowe z Automatyką Gdańsk 3:4 oraz Energą Toruń 0:3 oraz przegrał w półfinale Pucharu Polski z JKH GKS-em Jastrzębie 3:4.

Te zmiany to zwiastun kolejnych, bowiem hokejowa spółka-córka do końca maja zostanie rozwiązana i sekcja przejdzie całkowicie pod kuratelę GKS-u Katowice.

 

Komentarze