Rezerwy Górnika nie dały szans osłabionej Skrze

Piłkarze Skry Częstochowa w rundzie wiosennej w czterech spotkaniach zdobyli cztery punkty. Jadąc do Zabrza na mecz z rezerwami Górnika liczyli, że bilans ten zostanie poprawiony. Podopieczni Wojciecha Gumoli w trzech meczach wywalczyli zaledwie jeden punkt. Mecz zapowiadał się interesująco.

Na stadionie MOSiR-u w Mikulczycach widać było dużo ambicji i determinacji. Oba zespoły prowadziły otwartą grę. Było dużo ofensywnych akcji. Pierwsi okazję na objęcie prowadzenia mieli piłkarze Skry. W 14. minucie Mateusz Woldan nie wykorzystał rzutu karnego, który sędzia podyktował za faul na Dawidzie Niedbale.

Po kilku minutach sytuacja w polu karnym Skrzy. W 20. minucie za faul sędzia podyktował dla gospodarzy jedenastkę. Bramkarz Skry za czerwoną kartkę opuścił boisko. Decyzja sędziego nie spodobała się gościom, ale mimo ich protestów sędzia wskazał na jedenasty metr. Maciej Urynowicz pewnie wpakował piłkę do siatki i Górnik objął prowadzenie. Goście musieli grać w dziesiątkę.

Po przerwie akcje zabrzan były lepiej organizowane i w 53 minucie Erik Grendel podwyższył na 2:0. Po stracie drugiego gola piłkarze Skry zaczęli grać znacznie ofensywniej. Trzy minuty po stracie bramki Piotr Nocoń dał nadzieję gościom strzelając z rzutu wolnego bramkę, która dawała nadzieję choćby na wywalczenie remisu. Jednak większe doświadczenie Górnika pozwoliło zespołowi Wojciecha Gumoli na kontrolowanie gry i podwyższenie wyniku. Niezawodny Maciej Urynowicz w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 3:1.

Skra mimo przegranej, pokazała dobrą piłkę i duże zaangażowanie. Gdyby częstochowianie grali w komplecie, to widowisko byłoby jeszcze bardziej interesujące.

Górnik II Zabrze – Skra Częstochowa 3:1 (1:0)

1:0 – Urynowicz, 20 min (karny)

2:0 – Grendel, 53 min

2:1 – Nocoń, 56 min

3:1 – Urynowicz, 90+ min

Górnik: Bielica – Wenglorz,  Szeweluhin, Surowiec, Kulanek, Kamiński, Ściślak,  Ambrosiewic, Smuga (65. Kubica), Grendal, Urynowicz.

Skra: Krzczuk – Napora, Woldan, Holik, Obuchowski – Niedbała (80. Błaszkiewicz), Ogłaza (75. Rogala), Musiał (ż, 58. Nowak), Tomczyk (19. Kosut)  – Nocoń – Rumin

Kartki: żółte: Szeweluchin, Ambrosiewicz, czerwona: Krzczuk