W Katowicach odkrywają kolejne karty. Oficjalnie przedstawiono nowego dyrektora sportowego

Za piłkarską sekcję GKS-u Katowice odpowiedzialny będzie 44-letni Robert Góralczyk – taką informację już oficjalnie podał portal katowickiego klubu. Dodajmy jednak, że ogłoszenie nowego dyrektora sportowego było formalnością. Już w piątek Rada Nadzorcza spółki wyraziła zgodę na kandydaturę Góralczyka.

Robert Góralczyk w roli szkoleniowca prowadził młodzieżowe drużyny Górnika Wojkowice oraz GKS-u Katowice. Następnie zdobył doświadczenie w pracy z piłkarkami (reprezentacje Polski U-17, U-19 i seniorki) oraz w drużynie futsalu (Jango Katowice).

Jako pierwszy trener prowadził drugoligowy Przebój Wolbrom, ekstraklasową Polonię Bytom i trzecioligowy Motor Lublin, z którego zawodnikami pożegnał się po sobotnim meczu ligowym.

W latach 2015-2018 był bliskim współpracownikiem Adama Nawałki w sztabie reprezentacji Polski, w którym pełnił rolę trenera-asystenta odpowiedzialnego m.in. za analizę rywali.

– Jest to właściwie mój debiut w takiej roli w klubie sportowym. Uznałem, że w tym momencie, w jakim jest GKS, gdy do klubu wrócił Rafał Górak, będzie to dobra okazja, żeby zawrócić nurt rzeki. Bo ta popłynęła nie w tę stronę, którą powinna. GKS Katowice to fajny projekt, fajne miejsce i duże możliwości. Musimy to wykorzystać – mówił Robert Góralczyk chwilę po ogłoszeniu jego nowej roli w klubie.

Dodajmy, że Robert Góralczyk jest absolwentem katowickiej AWF i wieloletnim pracownikiem Zakładu Piłki Nożnej tej uczelni, a także posiadaczem licencji trenerskiej UEFA Pro.

 

źródło: gkskatowice.eu

Zobacz jeszcze: Rozmowa z Rafałem Górakiem, nowym trenerem GKS-u Katowice

Rafał Górak: Musimy być cierpliwi

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ