Rekord w 10x Ironman pobity

Polski triathlonista Robert Karaś pobił rekord świata w ultra triathlonie na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana.


Tydzień temu w Brazylii rozpoczęły się zmagania w ultra triathlonie na dystansie dziesięciokrotnego Ironmana. Jest to 38 km pływania, 1800 km jazdy na rowerze i 422 km biegu. Jednym z głównych faworytów do zwycięstwa był Robert Karaś, który dziś zameldował się na mecie. 34-latek pokonał dystans w rekordowym tempie 164 godzin i 14 minut, pobijając dotychczasowy najlepszy rezultat o prawie 19 godzin. Jego poczynania były na bieżąco relacjonowane na jego koncie Instagram.

Kim jest Robert Karaś?

W świecie ultra triathlonów Robert Karaś nie jest postacią anonimową. Wielokrotnie udowadniał on swoją wytrzymałość na nieludzko długich dystansach, między innymi gdy stawał się mistrzem i rekordzistą świata w podwójnym i potrójnym Ironmanie. Do pobicia rekordu na dystansie dziesiąciokrotnego Ironmana szykował się już rok temu w rywaliazji w Szwajcarii, wtedy jednak przytrafiła mu się kontuzja, która uniemożliwiła ukończenie wyścigu. W tym roku urazy również go nie omijały. Z uwagi na długotrwały wysiłek Karaś zmagał się z problemami z piszczelem oraz stopami. Mimo tego dziś dotarł do mety, wyprzedzając swoich przeciwników o kilkadziesiąt kilometrów.

W Brazylii o dotarcie do mety wciąż walczy dwóch Polaków – Jurand Czabański (zajmuje drugie miejsce) i Rafał Godzwon (trzecie miejsce).


Fot. instagram.com/robert_karas_teamkaras/


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.