„Lewy” z kontuzją!

Fatalna wiadomość przed meczami w eliminacjach Euro, kontuzjowany Robert Lewandowski nie weźmie udziału w październikowym zgrupowaniu naszej kadry…


Robert Lewandowski kontuzjowany

Była 21 minuta starcia Ligi Mistrzów pomiędzy FC Porto, a FC Barcelona. Piłkarz gospodarzy David Carmo ostro potraktował kapitana reprezentacji Polski. Wprawdzie gracz „Smoków” wybił piłkę, ale drugą nogą trafił Polaka w okolice stawu skokowego. Był to atak z dużym impetem, ale angielski sędzia Anthony Taylor, nie podyktował nawet faulu. „Lewy” wyraźnie ucierpiał, a przecież nie należy do piłkarzy, którzy są „szklani” albo udają, że coś ich boli. Po kilkunastu minutach okazało się, że napastnik „Barcy” nie jest w stanie kontynuować gry. Po wcześniejszej konsultacji z ławką rezerwowych został zmieniony. Polaka zastąpił Ferran Torres, który – w doliczonym czasie gry I połowy – strzelił zwycięską jak się później okazało bramkę dla „Dumy Katalonii”.

Jeszcze w trakcie spotkania w hiszpańskich mediach pojawiały się doniesienia co do urazu Lewandowskiego. Jego łydka powyżej stawu skokowego obłożona została lodem. Katalońscy dziennikarze informowali, że Polakowi nie stało się nic poważnego, że kostka nie jest uszkodzona i doszło do silnego stłuczenia mięśnia. A my od razu zaczęliśmy się zastanawiać czy uraz nie przeszkodzi kapitanowi biało-czerwonych w rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniu reprezentacji Polski i w meczach eliminacji ME z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

– Robert otrzymał bardzo mocny cios – powiedział po spotkaniu Xavi, trener „Barcy”. W czwartek przed południem głos w sprawie urazu Roberta Lewandowskiego zabrał lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski.


Czytaj także:


– Robert doznał silnego stłuczenia goleni tuż nad stawem skokowym – zacytował Jaroszewskiego serwis „Łączy nas piłka”.

Wczesnym popołudniem okazało się jednak, że kontuzja jest poważna. Nie tylko nie zagra w najbliższym meczu swojego klubu z Grandą, ale nie przyjedzie też na zaczynające się w poniedziałek zgrupowanie reprezentacji Polski… Jak poważna to strata nie trzeba nikogo przekonywać.

Warto przypomnieć, że Robert Lewandowski po raz ostatni nie wystąpił w reprezentacji Polski z powodu kontuzji w marcu 2021 roku. Nie zagrał na Wembley z Anglikami w meczu eliminacji MŚ Katar 2022, bo 3 dni wcześniej doznał urazu w starciu z Andorą. Wcześniej tylko dwukrotnie miała miejsce podobna sytuacja. W marcu 2014 roku „Lewy” nie wystąpił w spotkaniu towarzyskim ze Szkocją. Miał problem z więzadłem krzyżowym w kolanie, a w listopadzie 2017 roku – tuż po zapewnieniu sobie przez reprezentację Polski awansu na mundial w Rosji – kapitan miał problemy z udem i nie wystąpił w towarzyskich meczach z Urugwajem i Meksykiem.


Fot. Global Images/SIPA USA/PressFocus