Rosja. Kucharczyk musi poczekać

Przed tygodniem Dynamo przegrało u siebie z Rubinem 0:1, chociaż prawie godzinę grało z przewagą jednego zawodnika, a bramkę straciło na sekundy przed końcem meczu. Zespół trenera Dmitrija Chochłowa musiał się zrehabilitować i już w I połowie zapewnił sobie wygraną 2:0 po golach Artura Jusupowa (16) i Kiriłła Panczenki (31). Sebastian Szymański zaliczył pierwszy sukces w lidze rosyjskiej, zagrał całe spotkanie, podobnie jak w zespole gości Rafał Augustyniak. Michał Kucharczyk, cztery dni po podpisaniu kontraktu z Urałem, znalazł się w kadrze na to spotkanie, ale obejrzał je z ławki.

W następnej kolejce Urał zagra z Rostowem, którego zawodnikiem jest Maciej Wilusz. W tym sezonie jeszcze nie wystąpił, także w meczu z Arsenalem Tuła był rezerwowym. Rostów wygrał 3:2 i pozostał wiceliderem. Bez straty punktów jest tylko obrońca mistrzowskiego tytułu Zenit. Wygrał w Orenburgu 2:0, w czym największa zasługa Artioma Dzjuby. W 1 minucie asystował przy bramce Irańczyka Sardara Azmouna, w 55 ustalił wynik z rzutu karnego.

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus (żółta kartka w 48 minucie) zagrali w derbach Moskwy z CSKA. Lokomotiw przegrał 0:1, doznając pierwszej porażki w mistrzostwach. Bramkę w 42 minucie z rzutu karnego (sędzia Władysław Biezborodow konsultował decyzję z VAR) zdobył król strzelców ligi ubiegłego sezonu Fiodor Czałow.

Dynamo – Urał 2:0, Ufa – Krylja Sowietow 2:1, Tambow – Spartak 2:0, Krasnodar – Soczi 3:0, Orenburg – Zenit 0:2, Arsenał – Rostów 2:3, CSKA Moskwa – Lokomotiw 1:0, Rubin – Achmat w poniedziałek.

16. Soczi 3 0 0:6

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem