Rosjanie się nie spieszą

Po przerwie spowodowanej pandemią sezon w rosyjskiej lidze ma zostać wznowiony 21 lub 28 czerwca, zakończenie rozgrywek przewiduje się 2 sierpnia.

Do rozegrania pozostało 8 kolejek, liderem jest Zenit, mający 9 punktów przewagi nad Lokomotiwem Moskwa (Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus) oraz Krasnodarem. Identyczna kolejność była na koniec sezonu 2018/19 i nie zmienia się zasada promocji, także teraz dwa najlepsze kluby znajdą się w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a trzeci zagra w kwalifikacjach. Jeśli sezon zostanie dokończony, utrzymane będą zasady spadku i awansu. Zespoły z miejsc 13. i 14. zagrają w barażach, dwa ostatnie spadną.

Przeczytaj jeszcze: Pandemia zwolni selekcjonera?

Jeśli mistrzostwa nie zostaną zakończone, to do Premier Ligi dołączone zostaną dwa najlepsze zespoły z FNL, czyli drugiej ligi. Rosjanie nie chcą powtórzyć błędu Holendrów, którzy anulowali rozgrywki i nikt nie awansował, co wywołało wielkie protesty i zapowiedzi pozwów sądowych. W takim przypadku ich liga będzie liczyła 18 zespołów, a w sezonie 2021/22 powróci do stanu obecnego. Na razie nie ustalono terminu wznowienia treningów. Część zagranicznych zawodników opuściła Rosję, granice zostały zamknięte i nie wiadomo, kiedy będą mogli powrócić.

Fot. PressFocus

Komentarze