ROW 1964 Rybnik. Dołączy trzech młokosów

 

Tymi „wybrańcami”, którzy w lutym podpiszą profesjonalne umowy i na stałe dołączą do kadry pierwszego zespołu są: Aleksander Folmert i Mateusz Budak z rocznika 2001 oraz o rok młodszy Szymon Kuzior.

W tej chwili na sprawdzianach w opolskiej Odrze jest 18-letni pomocnik Konrad Warmiński, który w rundzie jesiennej strzelił jednego gola (w meczu wyjazdowym z Foto-Higieną Błyskawicą Gać), ale miał za to trzy asysty i wywalczył dla swojego zespołu trzy rzuty karne, więc można przyjąć, że miał sześć asyst.

– Uzgodniłem z trenerem Odry Opole Dietmarem Brehmerem, że „Warmia” jakiś czas potrenuje z nimi – powiedział trener Roland Buchała. – Jeżeli mój kolega uzna, że Konrad przyda mu się w rundzie wiosennej, wówczas przejdzie do pierwszoligowca. Jeżeli okaże się, że jego umiejętności nie są jeszcze wystarczające, wróci do nas. Decyzja musi zapaść najpóźniej do końca przyszłego tygodnia, bo wtedy Odra wyjeżdża na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego.

Rybniczanie przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną w poniedziałek, 20 stycznia. Na razie „zaklepanych” jest sześć gier kontrolnych, lecz III-ligowiec poszukuje jeszcze dwóch sparingpartnerów z wyższej ligi. Tej zimy ROW zmierzy się z Szombierkami Bytom (25.01), Polonią Łaziska Górne (1.02), Pniówkiem 74 Pawłowice (8.02), Unią Książenice (15.02), Ruchem Zdzieszowice (22.02) i LKS-em Bełk (29.02).


Czytaj jeszcze: 

Komentarze