ROW 1964 Rybnik nie powiedział ostatniego słowa. Wygrana z Rozwojem daje nadzieje

Rozwój Katowice już wcześniej zaprzepaścił szanse na utrzymanie w II lidzie, stąd jakiekolwiek eksperymenty w składzie w ogóle nie dziwiły. W wyjściowej jedenastce katowickiego zespołu pojawiło się 8 młodzieżowców, a w kadrze meczowej widniało aż 10 takich nazwisk. ROW? W dalszym ciągu liczy się w walce o utrzymanie. Gra najmocniejszym na tę chwilę zestawieniem wydaje się oczywista…

Licznie rybniczan wspierali również kibice i… ewidentnie wpłynęło to na grę podopiecznych Jacka Trzeciaka. Nie minęło sześć minut, a ROW 1964 Rybnik prowadził już 2:0 po trafieniach Giełażyna oraz Brychlika. Przed przerwą do siatki Rozwoju trafił jeszcze Jan Janik z rzutu karnego i właściwie było już po jakichkolwiek emocjach. ROW 1964 Rybnik rządził na boisku, co z pewnością musiało zadziałać na psychikę zawodników. Jednych i drugich.

Ciosem dobijającym był gol Bojdysa w 59 min i od tego momentu tempo gry znacznie spadło. W samej końcówce Rozwojowi jednak udało się zdobyć honorowe i pożegnalne na stadionie przy Zgody drugoligowe gole. W 84. minucie z rożnego zacentrował Olivier Lazar, a do odbitej przez Łubika piłki dopadł Andrzejczak i uderzył nie do obrony. W doliczonym czasie gry Daniel Kamiński wywalczył karnego (centra w rękę Jana Janika), a z 11. metrów do siatki trafił 15-letni Chmarek.

ROW zachował szansę na utrzymanie. Musi wygrać u siebie ze Zniczem Pruszków, licząc na porażkę Olimpii Elbląg w Toruniu oraz brak domowego zwycięstwa Siarki Tarnobrzeg ze Skrą Częstochowa.

Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 2:4 (0:3)

0:1 – Giełażyn, 2 min
0:2 – Brychlik, 6 min
0:3 – Janik, 29 min (karny)
0:4 – Bojdys, 59 min
1:4 – Andrzejczak, 84 min
2:4 – Chmarek, 90 min (karny)

Rozwój: Bartosz Neugebauer (46. Jakub Szczuka) – Daniel Kaletka, Sebastian Olszewski, Przemysław Gałecki, Daniel Kamiński – Daniel Paszek, Bartosz Baranowicz, Olivier Lazar, Sławomir Musiolik (46. Konrad Andrzejczak) – Robert Woźniak (46. Seweryn Gancarczyk), Patryk Gembicki (61. Mateusz Chmarek).

ROW: Aleksander Łubik – Jan Janik, Marek Krotofil, Michał Bojdys, Przemysław Szkatuła – Robert Tkocz (63. Radosław Dzierbicki), Szymon Jary, Bartłomiej Wasiluk (41. Dominik Zawadzki), Michał Rostkowski (56. Krzysztof Koch) – Przemysław Brychlik, Bartosz Giełażyn (69. Jakub Kuczera).

Żółte kartki: Baranowicz, Chmarek – Jary.