Zobacz
Do góry

ROW chce od Łaguty 2,5 miliona!

– Zachował się, nie powiem jak… Po prostu nas oszukał. Wiem jedno. Dopóki ja będę prezesem, Grigorij Łaguta z herbem ROW-u na piersiach nigdy na tor nie wyjedzie – zapowiedział prezes rybniczan, Krzysztof Mrozek.

Sternik ROW-u , podobnie jak rybniccy kibice, ma ogromne pretensje do Rosjanina. Gdy w czerwcu 2017 po meczu z Włókniarzem Częstochowa  Grigorij Łaguta został przyłapany na dopingu, stanął za nim murem. Nawet mimo tego, że wpadka kosztowała rybniczan spadek z PGE Ekstraligi.

– Ciągnąłem go za uszy. Od A do Z był prowadzony za rękę. Mówiąc kolokwialnie, to nawet nie umiał się prosto wysikać. Czasem miał nawet problem by tylko przyjechać na rozprawę – zdradził prezes.

Mrozek broniąc Łaguty naraził się całej żużlowej centrali, ale ostatecznie sprawił, że zawodnik zamiast na 4 lata, został odsunięty od sportu jedynie na 21 miesięcy. W maju 2019 roku miał wrócić do składu, występujących w Nice 1.LŻ rybniczan i odpokutować swoje winy. Sam zresztą jeszcze miesiąc temu to deklarował w rozmowie z telewizją klubową!

W czwartek wszyscy jednak mocno się zdziwili, bo ekstraligowy Speed Car Motor Lublin ogłosił, że podpisał z Łagutą porozumienie na starty w sezonie 2019. Według nieoficjalnych informacji umowa z lubelskim klubem jest niesamowicie lukratywna. Za pół sezonu Rosjanin ma szansę zarobić około 2 milionów złotych.

– Z takim zapałem jak go broniłem będę teraz robił wszystko, chociażby to potrwało i 5 lat, żeby zapłacił nam co do grosza za wszystkie wyrządzone krzywdy. Szacuję, że będziemy się domagali odszkodowania w wysokości minimum 2,5 mln złotych. To są między innymi trzy faktury, które zostały wypłacone po tym, jak został złapany na dopingu plus utracone zyski z transmisji telewizyjnych, które straciliśmy w wyniku spadku ligę niżej – zdradził Mrozek. – Najgorsze w tym wszystkim jest to, że w ogóle do mnie nie zadzwonił, nie poinformował. Zachował się jak panienka, a nie jak facet – podsumował prezes ROW-u.

 

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Widzew – GKS Katowice 1:1. Hit na remis

  Solidny występ GieKSy w „Sercu Łodzi”. Choć szybko musiała odrabiać straty, nie pozwoliła swoim kibicom zwątpić, że może zostać drużyną nr...

  Maciej Grygierczyk19 października 2019
 • GKS Jastrzębie zdobył bielską twierdzę!

  Po 11 spotkaniach bez porażki z rzędu przed własną publicznością Podbeskidzie znalazło pogromcę.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Bezlitosny Idzik

  Rybniczanie przegrali piąty mecz z rzędu, popełniając w spotkaniu z „Niebieskimi” stare grzechy.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • KPR Ruch Chorzów nie pasuje do elity?

  Piąty mecz i piąta porażka, w tym czwarta we własnej hali - sytuacja „Niebieskich” w zawodowej superlidze staje się coraz trudniejsza.

  tom19 października 2019
 • Podbeskidzie: O cierpliwość chodzi

  „Górale” chcą w najbliższych meczach zebrać jak najwięcej punktów, aby zimą skupić się wyłącznie na spokojnej pracy przed rundą wiosenną.

  Jakub Kubielas19 października 2019
 • Damian Tront: Chcemy przerwać serię Podbeskidzia

  - Wszyscy w drużynie zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas w sobotę bardzo trudne zadanie - mówi Damian Tront,...

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Zagłębie Sosnowiec. Do Grodziska po zwycięstwo

  W krótkiej historii ligowych starć pomiędzy Zagłębiem i Wartą niemal zawsze końcowy rezultat spotkania to 3:0 dla ekipy z Poznania. Dlatego...

  Krzysztof Polaczkiewicz19 października 2019
 • Faworyt jeden, ale…

  W sobotę w Wodzisławiu Śląskim dojdzie do „bratobójczego” pojedynku pomiędzy dwiema Odrami.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Paweł Mandrysz: Na boisku nie będzie kurtuazji

  - Niepokoju w szatni nie ma, chociaż jesteśmy świadomi powagi sytuacji – mówi Paweł Mandrysz, piłkarz trzecioligowego ROW-u 1964 Rybnik.

  Bogdan Nather19 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com