Zobacz
Do góry

ROW Rybnik. Piotr Żyto wraca!

Jeszcze w piątek Piotr Żyto (ostatnio II-ligowy Kolejarz Opole) zaprzeczał, że w ogóle dostał ofertę od faworyta Nice 1.LŻ, ale w środę to właśnie on został oficjalnie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec ROW-u Rybnik.

Ten doświadczony trener pracował już w Rybniku z powodzeniem w sezonie 2016. Rybnicki zespół zajął wówczas bezpieczne szóste miejsce w PGE Ekstralidze, ale kontrakt nie został przedłużony. Obie strony rozstały się wówczas w niezbyt dobrej atmosferze. Działacze mieli m.in. wobec szkoleniowca podejrzenia, iż próbował namówić Maxa Fricke na przenosiny do Betard Sparty Wrocław. Było też kilka innych konfliktów.

Zapomniano o animozjach

Teraz obie strony zapomniały o dawnych animozjach i szybko doszły do porozumienia, a przed trenerem postawiony został konkretny cel w postaci awansu do PGE Ekstraligi. Szkoleniowiec ma też mieć większą autonomię niż poprzednio. Prezes Krzysztof Mrozek już parę tygodni temu złożył bowiem deklarację, iż w sezonie 2019 ma zamiar wycofać się z parku maszyn na trybuny.

To musiało się tak skończyć. ROW 1964 Rybnik bez trenera

Podczas środowego spotkania z kibicami działacze ROW-u przestawili też nazwiska dwóch zawodników, którzy uzupełnią kadrę faworyta Nice 1.LŻ. Będą nimi: Siergiej Łogaczow, ostatnio z powodzeniem startujący w barwach II-ligowej Arge Wandy Speedway Kraków oraz Zbigniew Suchecki. Były zawodnik MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.

Kto będzie jeździł?

Obaj największe szanse na załapanie się do składu będą mieli w pierwszej fazie sezonu. Dopiero po czwartej kolejce będzie bowiem mógł dołączyć do zespołu ROW-u jego lider, kończący dopingową karencję, Grigorij Łaguta.

Poza wyżej wymienionymi w kadrze rybniczan są: Daniel Bewley (Wielka Brytania), Troy Batchelor (Australia), Mateusz Szczepaniak, Kacper Woryna oraz juniorzy: Robert Chmiel, Przemysław Giera, Mateusz Tudzież i Dominik Tyman.

 

Na zdjęciu: Piotr Żyto z rybniczanami zna się doskonale.

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Zapolnik: Jeść, spać i trenować

  - Trenujemy dwa razy dziennie, więc ważna jest odpowiednia regeneracja, sen i jedzenie - mówi na zgrupowaniu Kamil Zapolnik, skrzydłowy Górnika...

  Michał Zichlarz20 czerwca 2019
 • Małe łyżeczki Ewy Swobody

  Podczas 64. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego Ewa Swoboda wygrała bieg na 100 metrów w czasie 11,18. To rezultat już tylko o...

  tom19 czerwca 2019
 • Wyprawa dla Filipa

  Niecodzienna akcja Dawida Salamona i jego przyjaciół, którzy wyruszają dziś z Czerwionki-Leszczyn w kolarską trasę, liczącą 3500 km i wiodącą przez...

  zich19 czerwca 2019
 • Góralczyk: GieKSa wciąż ma siłę przyciągania

  Rozmowa z Robertem Góralczykiem, nowym dyrektorem sportowym II-ligowego GKS-u Katowice.

  Maciej Grygierczyk19 czerwca 2019
 • GKS Tychy. Chorwat i… Horwat

  Dario Kristo i Ken Kallaste to dwaj pierwsi zawodnicy, którzy tego lata wzmocnili GKS Tychy.

  mag19 czerwca 2019
 • Wielkie gwiazdy i wielcy nieobecni

  Ogłoszono laureatów dorocznych nagród prezydenta Katowic w dziedzinie sportu.

  AG18 czerwca 2019
 • Siła przyciągania. Teraz Italia! W punkcie wyjścia!

  W środowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Jacek Wicherski18 czerwca 2019
 • Sięgnęli po Bułgara

  Płamen Kraczunow nowym zawodnikiem Zagłębia. Sosnowiczanie sięgnęli po środkowego obrońcę rodem z Bułgarii, który wiosną bronił barw Stomilu Olsztyn.

  Krzysztof Polaczkiewicz18 czerwca 2019
 • Radni dyskutowali o GieKSie

  Podsumowanie sezonu wielosekcyjnego GKS-u było głównym punktem wczorajszego posiedzenia Komisji Kultury, Promocji i Sportu działającej przy radzie miasta Katowice.

  Maciej Grygierczyk18 czerwca 2019