ROW Rybnik. Piotr Żyto wraca!

Ten doświadczony trener pracował już w Rybniku z powodzeniem w sezonie 2016. Rybnicki zespół zajął wówczas bezpieczne szóste miejsce w PGE Ekstralidze, ale kontrakt nie został przedłużony. Obie strony rozstały się wówczas w niezbyt dobrej atmosferze. Działacze mieli m.in. wobec szkoleniowca podejrzenia, iż próbował namówić Maxa Fricke na przenosiny do Betard Sparty Wrocław. Było też kilka innych konfliktów.

Zapomniano o animozjach

Teraz obie strony zapomniały o dawnych animozjach i szybko doszły do porozumienia, a przed trenerem postawiony został konkretny cel w postaci awansu do PGE Ekstraligi. Szkoleniowiec ma też mieć większą autonomię niż poprzednio. Prezes Krzysztof Mrozek już parę tygodni temu złożył bowiem deklarację, iż w sezonie 2019 ma zamiar wycofać się z parku maszyn na trybuny.

Podczas środowego spotkania z kibicami działacze ROW-u przestawili też nazwiska dwóch zawodników, którzy uzupełnią kadrę faworyta Nice 1.LŻ. Będą nimi: Siergiej Łogaczow, ostatnio z powodzeniem startujący w barwach II-ligowej Arge Wandy Speedway Kraków oraz Zbigniew Suchecki. Były zawodnik MDM Komputery TŻ Ostrovii Ostrów Wlkp.

Kto będzie jeździł?

Obaj największe szanse na załapanie się do składu będą mieli w pierwszej fazie sezonu. Dopiero po czwartej kolejce będzie bowiem mógł dołączyć do zespołu ROW-u jego lider, kończący dopingową karencję, Grigorij Łaguta.

Poza wyżej wymienionymi w kadrze rybniczan są: Daniel Bewley (Wielka Brytania), Troy Batchelor (Australia), Mateusz Szczepaniak, Kacper Woryna oraz juniorzy: Robert Chmiel, Przemysław Giera, Mateusz Tudzież i Dominik Tyman.

 

Na zdjęciu: Piotr Żyto z rybniczanami zna się doskonale.