ROW Rybnik. Poważny egzamin

Ostrovia zaskakująco dobrze prezentuje się w tym sezonie. Zajmuje 2. miejsce w tabeli, a ustępuje tylko rybniczanom. Ostatni jej mecz to jednak porażka w Gdańsku, ale to było aż trzy tygodnie temu. Wtedy słabo spisali się Renat Gafurow i Grzegorz Walasek. Miejsce Rosjanina, pod numerem 10, zajmie Samuel Masters, który spisywał się nie najgorzej. Do składu wraca za to Aleksandr Łoktajew, który borykał się z problemami z błędnikiem. Jest to dobra informacja dla ostrowian, gdyż był on stałym dostawcą punktów.

ROW Rybnik ostatni swój mecz również rozegrał przeciwko ekipie Wybrzeża. Rybniczanie nie dali najmniejszych szans gdańszczanom i wygrali z dużą przewagą 58:32. Przez ich bardzo dobre starty, rozsiedli się na fotelu lidera i nie zamierzają z niego schodzić. Trener Piotr Żyto działa według zasady, że zwycięskiego składu się nie zmienia, dlatego też zdecydował się tylko na drobną roszadę – Robert Chmiel został przesunięty z „siódemki” na „szóstkę”. Po ostatnim spotkaniu dużo mówiło się o formie Sergieja Łogaczewa, który fantastycznie spisywał się na torze w Rybniku. Kibice liczą na świetne starty Rosjanina, który, wraz z Troyem Batchelorem, tworzy zgrany duet.

ROW pojechał na Łotwę

W tym tygodniu miały miejsce kolejne dwie rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. We wtorek zawody były rozgrywane na torze „Rekinów”, którzy wykorzystali atut jazdy na swoim terenie i wygrali je. Najlepiej spisywał się Przemysław Giera, który uzbierał 9 „oczek” z bonusem, a Robert Chmiel startował dwukrotnie, zdobywając komplet punktów. Przez dobre starty w poprzednich rundach DMPJ, szansę na debiut w 1. lidze dostał Mateusz Tudzież, jednak tym razem nie był tak skuteczny. Juniorzy z Ostrovii nie poradzili sobie tak dobrze. Najlepszy był Sebastian Szostak, który zdobył 6 punktów z bonusem, w 3 startach.

Gospodarze niedzielnego starcia do tej pory nie przegrali przed swoją publicznością. Jednak tak jeżdżący zawodnicy ROW-u są w stanie zmienić ten stan rzeczy. Zresztą wygrali już w tym sezonie na wyjeździe, na bardzo trudnym terenie w Daugavpils. W niedzielę jest duża szansa na powtórkę tego rezultatu.

 

 

Niedziela, 26 maja, 14.30

OSTROVIA – ROW

Sędziuje Ryszard Bryła. Transmisja Polsat Sport.

OSTROVIA: 9. Aleksandr Łoktajew, 10. Samuel Masters, 11. Tomasz Gapiński, 12. Nicolai Klindt, 13. Grzegorz Walasek, 14. Kamil Nowacki, 15. Marcin Kościelski.

ROW: 1. Troy Batchelor, 2. Siergiej Łogaczew, 3. Mateusz Szczepaniak, 4. Linus Sundstroem, 5. Kacper Woryna, 6. Robert Chmiel, 7. brak zawodnika.

 

Na zdjęciu: Robert Chmiel (z lewej) i Mateusz Szczepaniak to coraz drapieżniejsze „Rekiny”.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ