Rozpoznanie walką

W sobotę drugoligowy GKS Jastrzębie rozegra kolejny sparing tej jesieni, tym razem przeciwnikiem zespołu Grzegorza Kurdziela będzie Skra Częstochowa.


W tzw. zimowym okresie przygotowawczym sztab szkoleniowy drugoligowca z Jastrzębia Zdroju zaplanował aż dwanaście meczów sparingowych! Pierwszy piłkarze GKS-u Jastrzębie mają już za sobą – w minioną sobotę pokonali III-ligowy Rekord Bielsko-Biała 2:1. Trener Grzegorz Kurdziel i jego najbliżsi współpracownicy bacznie przyglądali się przede wszystkim kandydatom do gry w GKS-ie w rundzie wiosennej. Z Rekordem w zespole z Jastrzębia Zdroju byli sprawdzani między innymi 23-letni pomocnik MKS-u Kluczbork, Kacper Jóźwicki, o trzy lata młodszy czeski pomocnik Dominik Koneczny (MFK Frydek-Místek) oraz 20-letni napastnik Patryk Zych, który w rundzie jesiennej występował w czeskim drugoligowcu MFK Karvina. Ponadto w II połowie na boisku pojawił się zawodnik rezerw GKS-u, Kamil Bednorz. We wspomnianym sparingu z bielszczanami gole dla GKS-u strzelili Zych i Koneczny.

Drugim sparingpartnerem jastrzębian będzie występująca w Fortunie 1. Lidze Skra Częstochowa, z którą zagrają w najbliższą sobotę o godzinie 11.30 na boisku w Bytomiu-Miechowicach. Czy w drużynie drugoligowca pojawią się kolejne nowe twarze? Takie gry kontrolne to idealna okazja, by przeprowadzić „rozpoznanie walką”, czyli przetestować nowych zawodników.

W tym roku drużynę z Harcerskiej czeka jeszcze jedna gra kontrolna, w środę (14 grudnia) GKS Jastrzębie zmierzy się z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Pozostałych dziewięć sparingów odbędzie się już w przyszłym roku. Wśród rywali są między innymi Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, rezerwy rakowa Częstochowa i Polonia Bytom.

Po rozegraniu meczu kontrolnego z „Piastunkami” zespół trenera Kurdziela otrzyma ponad trzy tygodnie wolnego, powrót do treningów zaplanowano na poniedziałek 9 stycznia 2023 roku. Drugoligowiec w dniach 23-28 stycznia zaplanował zgrupowanie, lecz jeszcze nie zapadła decyzja, w jakim ośrodku piłkarze GKS-u Jastrzębie będą „ładowali akumulatory”.


Na zdjęciu: Piłkarze GKS-u Jastrzębie na treningach nie oszczędzają się, każdy chce zrobić dobre wrażenie na trenerach.

Fot. gksjastrzebie.com