Rozstrzelał się i zostaje

Raków poinformował, że kontrakt Vladislavsa Gutkovskisa został przedłużony do 2025 roku.


Napastnik wicemistrza Polski w ostatni weekend popisał się czterema bramkami w spotkaniu ligowym. Powiększył więc swoje konto bramkowe do 31 trafień w 99 spotkaniach w barwach Rakowa. Tych najprawdopodobniej będzie jeszcze więcej. Gutkovskis podpisał z wicemistrzem Polski umowę do 2025 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne dwa lata.

Wielu kibiców czerwono-niebieskich spodziewało się zupełnie innego komunikatu. Od kilku dni greckie media informują w końcu, że Stratos Svarnas ma zostać wykupiony przez Raków za 800 tysięcy euro. Teraz jednak fani wicemistrza Polski mogą świętować, że w klubie pozostanie piłkarz niezwykle ważny dla układanki sztabu szkoleniowego. Gutkovskis nie jest może najlepszym wyborem pod względem strzeleckim na pozycję napastnika, jednak w ostatnich latach widać w jego grze ogromny postęp, choćby pod względem ustawienia na murawie czy pracy w pressingu, co często pomaga zespołowi.

– Vladislavs to dla nas bardzo ważny zawodnik, który wpisuje się w nasz profil na pozycji numer 9. Wierzymy, że stać go na regularne zdobywanie bramek, które dadzą wiele radości kibicom, tak jak w finale Pucharu Polski czy meczu z Wisłą Płock oraz przyczynią się do realizacji naszych celów na ten sezon oraz kolejne – mówi dyrektor sportowy Rakowa, Robert Graf.

Sam piłkarz nie ukrywa, że pozostanie w klubie na kolejne lata jest ważną, ale i rozwojową decyzją. – To dla mnie ważny moment. Myślę, że robię dodatkowy krok do przodu, bo wiem, że tutaj będę się mógł jeszcze rozwinąć i stać się lepszym piłkarzem. Przeżyłem tutaj wiele wspaniałych momentów, to trwa dalej. Nigdzie się nie wybieram, czuję się tutaj bardzo dobrze i cieszę się z przedłużenia kontraktu – powiedział Gutkovskis po przedłużeniu umowy.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus