Rozwój grając wychowankami stawia się III-ligowcom

Rozwój po rundzie jesiennej uplasował się na 4. miejscu w tabeli I grupy IV ligi śląskiej, a od momentu jej zakończenia rozegrał już dwa sparingi z III-ligowcami.


Jeszcze w listopadzie pokonał (1:0) rezerwy Górnika Zabrze, zaś tej soboty na katowickim „Kolejarzu” zremisował 1:1 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Te rezultaty pokazują, że unikalny projekt wdrażany przez zasłużony klub, polegający na grze wyłącznie wychowankami, przynosi dobre owoce.

Przeciwko 8. drużynie III-ligowej tabeli trener Tomasz Wróbel wystawił tylko 3 seniorów (najstarszy z rocznika 1997) i 15 młodzieżowców, w tym 12 juniorów.

– Cieszy mnie, że drużyna stanęła na wysokości zadania, podjęła rękawicę i walczyła z III-ligowcem jak równy z równym. W końcówce II połowy przewaga Gwarka nie podlegała dyskusji, ale na boisku przebywali już wtedy naprawdę młodzi chłopcy. Chwała im, że mimo ciężkich chwil potrafili utrzymać ten wynik – powiedział trener Wróbel.

Choć tarnogórzanie poprzednie dwa sparingi przegrali (ze Śląskiem Świętochłowice i MKS-em Kluczbork), to ich szkoleniowiec Łukasz Ganowicz stwierdził, że Rozwój był najsilniejszym rywalem spośród tych, z jakimi mierzyli się tej zimy. – Drużyna Rozwoju wywarła na mnie fajne wrażenie. Młodzi chłopcy, mobilni, dobrze grający w piłkę – wyliczał trener Gwarka, który testował w sobotę kilku zawodników, a na zakontraktowanie dwóch z nich – pomocników występujących poprzednio również na szczeblu III-ligowym – jest już zdecydowany.

– Jeszcze nikt z naszej kadry nie ubył, ale będą lekkie roszady, skoro nie chcemy jej liczebnie zwiększać. W najbliższych dniach powinniśmy być już skompletowani. Nie ukrywam, że powoli myślę o… lipcu i tym, jak maksymalnie wykorzystać rundę wiosenną pod kątem przygotowań do kolejnego sezonu. Awans nam nie grozi, spadek raczej też nie, choć musimy być czujni. Odmładzamy zespół, cały czas go budujemy, by jak najlepiej funkcjonował w nowych rozgrywkach – zadeklarował Ganowicz, do którego sztabu może dołączyć jego krajan z Opola, trener bramkarzy Marcin Feć.


Rozwój Katowice – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (1:1)

0:1 – Jarka, 23 min, 1:1 – Kwiatkowski, 28 min

ROZWÓJ: J. Adamiec – Kaletka, Barwiński, Skroch, Ziarkowski – Cieślar, Wroza, Ciszewski – Holeczek, Gembicki, Kwiatkowski oraz Bryła, Bielec, Chwila, Myśliwczyk, Haładyń, Flak, Baranowicz. Trener Tomasz WRÓBEL.

GWAREK: Bodys – Czajkowski, testowany, Bąk, Grychtolik, Barbus, Skrzyniarz, testowany, testowany, Jarka. [II połowa]: Rosół – Dyląg, Timochina, Przystalski, Bąk, Borycka, testowany, Jaszczak, testowany, M. Pisarek, Stanek. Trener Łukasz GANOWICZ.


Fot. facebook.com/ksrozwojkatowice