Zobacz
Do góry

Rozwój liczy na pomoc miasta

Klub z ul. Zgody 28 po siedmiu latach spadł ze szczebla centralnego. – Musimy się zastanowić, jak to poukładać, by w najbliższym czasie przeżywać lepsze chwile – mówi Tomasz Wróbel, asystent trenera Marka Koniarka.

Mimo zachowania teoretycznych szans na utrzymanie, Rozwój złożył broń, wystawiając na derby z ROW-em 1964 Rybnik skład, w którym aż roiło się od juniorów i młodzieżowców. Łącznie na boisku pojawiło się ich dziesięciu, więc nic dziwnego, że rybniczanie wygrali 4:2, pieczętując spadek katowickiego klubu, który po 7 latach wraca do III ligi.

– Znaleźliśmy się w takim miejscu, że podjęliśmy konkretne decyzje. Chcieliśmy sprawdzić młodzież, która grać będzie w kolejnym sezonie. Jesteśmy przekonani, że będziemy walczyć i tanio skóry nie sprzedamy. Trzeba skupić się na przyszłości, by jak najlepiej poukładać te klocki i w najbliższym czasie móc przeżywać lepsze chwile. Zmarnowaliśmy wiosną wiele szans na poprawę naszej sytuacji. Graliśmy dobre mecze, ale remisowaliśmy albo przegrywaliśmy, nie zdobywając bramek. Może zabrakło jakości, by sięgnąć po upragniony cel. Dywagować i wymyślać można by teraz długo, ale myślmy już o tym, co nas czeka – mówi Tomasz Wróbel, który od marca pełnił funkcję asystenta trenera Marka Koniarka.

ROW 1964 Rybnik nie powiedział ostatniego słowa. Wygrana z Rozwojem daje nadzieje

Znaków zapytania przy Zgody jest sporo. Naturalne jest, że po spadku ze szczebla centralnego klub jeszcze mocniej postawi na młodzież, z której szkolenia słynie. Przed rokiem Rozwój wygrał II-ligową klasyfikację Pro Junior System, dziś też plasuje się na 1. miejscu, ale wskutek degradacji 1,1 mln zł przejdzie mu koło nosa. Nie wiadomo jeszcze, jaki w nowej rzeczywistości będzie kształt sztabu szkoleniowego; tym bardziej że – przypomnijmy – w III lidze nie trzeba już trenera z licencją UEFA Pro.

– Jest wiele pytań, na które musi odpowiedzieć zarząd. Rozmowy są prowadzone, naturalnie również te dotyczące sztabu i zespołu. Najbliższe dni pokażą, jak to będzie wyglądało. Nie ukrywam, że musimy liczyć na to, że przyjdzie do nas pomoc z zewnątrz. Miasto próbuje nam pomagać, bardzo w takie wsparcie wierzymy. Jest nam potrzebne zwłaszcza przez wzgląd na młodzież, która tu się szkoli. W Rozwoju jest wielu młodych chłopaków, na których warto zwrócić uwagę; i którzy w niedalekiej przyszłości mogliby choćby pomóc GieKSie. Możemy działać w taki sposób, by oba kluby czerpały z tego korzyści – przekonuje Wróbel.

Warto przypomnieć, że 36-letni wychowanek Rozwoju kończący się sezon rozpoczynał na boisku, ale bardzo szybko doznał poważnej kontuzji kolana, która wyeliminowała go z gry. Jego wsparcie w bojach o III-ligowe punkty byłoby dla katowickiej młodzieży dużą sprawą. – Ja bym sobie tego życzył i bardzo chciał pomóc chłopakom. Na razie się rehabilituję. Niedużo już brakuje, mój powrót jest realny, ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań – zastrzega Tomasz Wróbel.

 

Na zdjęciu: Tomasz Wróbel, asystent trenera Rozwoju Katowice.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019