Rozwój otwiera stadion

Co prawda nowy miejski stadion przy ul. Asnyka 27, zbudowany za 40 milionów złotych, został uroczyście otwarty przez prezydenta Katowic Marcina Krupę już 28 października, ale na pierwszy mecz o punkty trzeba było poczekać blisko 5 miesięcy.


W sobotę o 11.00 rozpocznie się spotkanie Rozwoju z Ruchem Radzionków, inaugurujące IV-ligową wiosnę. Dla katowiczan, którzy w tym roku obchodzić będą 98-lecie, to oficjalny powrót na południe miasta, skąd wyprowadzili się w 2019 roku, nie będąc w stanie dłużej utrzymać się na kopalnianych terenach przy ul. Zgody 28. Ostatnie 3,5 sezonu spędzili na „Kolejarzu” przy ul. Alfreda przy granicy z Siemianowicami, z kolei siedziba administracyjna mieściła się w ZSTiO nr 2 przy ul. Mikołowskiej.

Kibice na Asnyka wejdą za darmo, do ich dyspozycji będzie trybuna na 228 miejsc. Swój przyjazd awizowało też kilkudziesięciu fanatyków z Radzionkowa, którzy zajmą miejsce na jednej z dwóch 166-osobowych trybun naprzeciwko budynku głównego.

Rozwój, zbudowany w oparciu wyłącznie o młodych wychowanków klubowej akademii i przez wychowanka Tomasza Wróbla prowadzonych, miał sporo czasu, by przyzwyczaić się do nowego sztucznego boiska, o 4 metry węższego od „Kolejarza”, na którym wygrywał prawie wszystkie mecze. Trenował na Asnyka od listopada, rozegrał 5 sparingów, pokonując Gwarka Ornontowice, juniorów Górnika Zabrze, Orła Miedary i Spartę Zabrze, a remisując z GKS-em II Tychy. W pozostałych 6 meczach kontrolnych też nie poniósł porażki (łączny bilans zimy to 9 wygranych i 2 remisy), zaliczył ponadto tygodniowe zgrupowanie w Busku-Zdroju, co dla klubów z tej klasy rozgrywkowej nie jest normą. Choć faworyci są inni – dużo bardziej doświadczone zespoły mają Szczakowianka czy sąsiedzi z Podlesia – Rozwój, mający na przedzie strojów nazwisko najsłynniejszego wychowanka Arkadiusza Milika, jako wicelider tabeli po cichu marzy o awansie. Pierwszy poważny egzamin już w sobotę – z radzionkowianami, z którymi w ostatnich latach zawsze przegrywał.


Fot. facebook.com/ksrozwojkatowice