Ruch Chorzów czeka na trenera, a w Gwarku ból…

To prezes Gwarka Ornontowice, czyli pracodawcy Łukasza Berety, będącego najpoważniejszym dziś kandydatem na nowego trenera drużyny z Chorzowa.

28-letni Bereta w IV-ligowcu z Ornontowic pracował od października. W tabeli liczonej za okres jego kadencji, Gwarek zajął 5. miejsce. Sezon zakończył z kolei na 8. pozycji. – To taka graniczna dla nas pozycja, której od dłuższego czasu nie udawało nam się osiągnąć Jeśli plasujemy się na miejscach 1-8, to otrzymujemy połowę więcej środków z gminy niż za lokaty 9-12. Łukasza oceniam bardzo dobrze, okazał się bardzo pozytywną osobą. Samo za siebie mówi to, że wiosna w naszym wykonaniu była zdecydowanie lepsza niż jesień.

Ubolewam, że trener może odejść. Wyszperaliśmy go, korzystaliśmy z różnych przecieków. Jesteśmy klubem, który nie bierze w ciemno byle kogo. Działamy w skromnych warunkach, ale musimy mieć odpowiednią osobę na stanowisku trenera. Taką był Łukasz, którego szybko zaakceptowali zawodnicy. Przez ten okres 8 miesięcy nie było żadnych konfliktów, żadnych problemów, a w szatni panowała rodzinna atmosfera – chwali prezes Zdrzałek.

Bereta urodził się w 1991 roku, będzie zatem młodszy od części swoich podopiecznych w Ruchu, w którym niegdyś grał. Występował w Młodej Ekstraklasie, skąd trafił do Rozwoju Katowice.

Fot. Facebook

Grał też na niższych szczeblach, ale szybko zaczął pracę trenera. Za jego zatrudnieniem przy Cichej mocno optują kibice. – Życzę Łukaszowi jak najlepiej. Ruch to zawsze Ruch – marka sama w sobie, zupełnie inna niż Gwarek. To będzie dla niego krok do przodu – tym bardziej, że sam jest sympatykiem „Niebieskich”. W Ornontowicach jesteśmy za Górnikiem, ale już nieraz zatrudnialiśmy osoby kibicujące Ruchowi. Nie mamy z tym problemów, zwłaszcza że zazwyczaj one po prostu… się sprawdzały. Tak też było z Łukaszem – dodaje sternik klubu z Ornontowic.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze