Ruch Chorzów. Jest Maj, będzie Feliks?

Chorzowianie wypożyczają zawodników z ekstraklasy z myślą o wiosennej walce o awans.


Do końca sezonu ze Stali Mielec pozyskali Przemysława Maja, niespełna 20-letniego wahadłowego. W umowie zastrzegli sobie prawo pierwokupu. Maj trenował z Ruchem już w grudniu, wystąpił w sparingu z GKS-em Tychy, zdobył bramkę i został pozytywnie zaopiniowany przez trenera Jarosława Skrobacza. W ekstraklaskie debiutował już jako 17-latek, uzbierał w niej 10 występów, z czego połowę – poprzedniej jesieni.

W spotkaniu z Lechem Poznań zanotował asystę. To drugi młodzieżowiec ściągnięty tej zimy na wahadło, po Kacprze Skwierczyńskim z Legii Warszawa. Bliski wypożyczenia na Cichą – o czym doniósł portal weszlo.com – jest też Michał Feliks. 24-letni napastnik bądź boczny pomocnik nie poleciał z Radomiakiem na zgrupowanie do Turcji. Chorzowianie od grudnia monitorowali jego sytuację, wiedząc, że sam piłkarz jest chętny, by przenieść się do I ligi i łapać więcej minut.

Jesienią w ekstraklasie Feliks rozegrał 10 meczów i zdobył 1 bramkę (z Lechią Gdańsk). Do Radomia trafił latem za 100 tys. zł z Garbarni Kraków jako jeden z wyróżniających się zawodników II ligi, w której grał wtedy i Ruch. Feliks akurat „Niebieskim” gola nie strzelił, za to… zmarnował karnego, którego obronił Jakub Bielecki.


Fot. Marta Badowska/Pressfocus