Zobacz
Do góry

Ruch Chorzów. Konkurs na prezesa

Zbigniew Cieńciała, były dziennikarz „Sportu”, znajduje się w gronie kandydatów na nowego prezesa „Niebieskich”.

Wczoraj klub z Chorzowa opublikował na swojej stronie komunikat sygnowany przez radę nadzorczą. „Do dnia 19 czerwca przyjmowane będą aplikacje na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Osoby zainteresowane prosimy o złożenie cv, listu motywacyjnego, koncepcji pracy na stanowisku Prezesa Zarządu oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji. Dokumenty należy kierować na adres: ruch@ruchchorzow.com.pl do dnia 19 czerwca 2019 r. włącznie” – czytamy (pisownia oryginalna).

Ogłoszenie konkursu na stanowisko prezesa było jednym z życzeń kibiców, którzy jednak sprzeciwiają się zatrudnieniu Cieńciały, czemu wyraz dali we wpisie na grupie „Ultras Niebiescy”. Kwestia nowego sternika spółki powinna rozstrzygnąć się do 26 czerwca, kiedy to przy Cichej dojdzie do nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Do dyspozycji rady nadzorczej już na początku poprzedniego tygodnia oddał się Jan Chrapek. Jego roczną prezesowską kadencję, zwieńczoną trzecim z rzędu spadkiem zespołu, fanatycy podsumowali kilkunastodniową kampanią „Chrapek raus!”.

Ruch Chorzów czeka na trenera, a w Gwarku ból…

Dodajmy, że w dniu NWZA – również 26 czerwca – rozpatrzony zostanie wniosek licencyjny Ruchu na grę w III grupie III ligi. Okres przygotowawczy do sezonu drużyna miała rozpocząć już w najbliższy poniedziałek. Pierwszy trening zostanie jednak opóźniony o tydzień. Oficjalnie nie została rozwiązana jeszcze kwestia szkoleniowca. Wydaje się przesądzone, że zostanie nim 28-letni Łukasz Bereta, ostatnio prowadzący IV-ligowego Gwarka Ornontowice, ale w Chorzowie niczego nie można być pewnym… W gotowości pozostaje również Przemysław Cecherz.

Pod znakiem zapytania stoi obsada pozostałej części sztabu szkoleniowego. Szef RN i prezes grupy kapitałowej Fasing, Zdzisław Bik, po spadku z II ligi chciał zwolnić wszystkich, lecz pozycję kierownika Andrzeja Urbańczyka czy trenera bramkarzy Ryszarda Kołodziejczyka trudno uznawać za zagrożoną. To jednak tylko kropla pewniaków w chorzowskim morzu niewiadomych.

(WChał)

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w III liga

 • Bezlitosny Idzik

  Rybniczanie przegrali piąty mecz z rzędu, popełniając w spotkaniu z „Niebieskimi” stare grzechy.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Paweł Mandrysz: Na boisku nie będzie kurtuazji

  - Niepokoju w szatni nie ma, chociaż jesteśmy świadomi powagi sytuacji – mówi Paweł Mandrysz, piłkarz trzecioligowego ROW-u 1964 Rybnik.

  Bogdan Nather19 października 2019
 • Pniówek 74 Pawłowice. Kłopot dla działaczy

  Pniówek 74 Pawłowice nie ma ambicji awansu do drugiej ligi, ale nie zamierza oddać pozycji lidera bez walki.

  Bogdan Nather16 października 2019
 • Komentarz „Sportu”. Wprawieni w bezRuch

  – Skandal! – krzyczał Szymon Michałek, były kandydat na prezesa Ruchu, po zakończeniu oficjalnej części wczorajszej konferencji w chorzowskim Urzędzie Miasta....

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Michałek: Będziemy dążyli do odsunięcia Kotali!

  Jak odebrał pan środowe wystąpienie prezydenta Andrzeja Kotali? Szymon MICHAŁEK: – Prezydent wyszedł, wcześniej nie dał możliwości zadania pytań z sali,...

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Ruch Chorzów. Stadion nie powstanie!

  Przetargu na generalnego wykonawcę nowej Cichej na razie nie będzie. Miasto zakomunikowało, że nie ma pieniędzy na tę inwestycję.

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Łukasz Bereta: Musimy pójść w górę

  Rozmowa z Łukaszem Beretą, trenerem Ruchu Chorzów.

  Maciej Grygierczyk16 października 2019
 • Ruch Chorzów. Łzy podeszły do oczu

  Ruch Chorzów znów ma problem z bramkarzami. Nieodpowiedzialne zachowanie Dawida Smuga sprawiło, że w sobotę zadebiutować musiał 17-letni Tomasz Nowak, nie...

  Maciej Grygierczyk15 października 2019
 • MKS Kluczbork. Wygrana z dedykacją

  Pod wodzą trenera Jana Furlepy MKS Kluczbork odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, w każdym meczu strzelając trzy gole.

  Bogdan Nather14 października 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com