Ruch Chorzów liderem II ligi

Podopieczni Jarosława Skrobacza po początkowych męczarniach pokonali Sokoła Ostródę i przynajmniej do niedzieli awansowali na pozycję lidera II ligi.

Chorzowianie na Mazurach długo męczyli się z ostatnim zespołem drugiej ligi. Jedyną bramkę w pierwszej połowie udało im się zdobyć dopiero tuż przed przerwą. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Przemysława Szkatułę najwyżej w polu karnym wyskoczył Michał Mokrzycki i dał prowadzenie gościom z Chorzowa.

Zaczarowana przez większość pierwszej połowy bramka Sokoła w drugiej nie stanowiła już problemu. Chorzowianie najpierw za sprawą Tomasza Foszmańczyka, a następnie Łukasza Janoszki podwyższyli prowadzenie. Nawet trafienie Ernesta Słupskiego dla gospodarzy nie zmieniło obrazu spotkania i Ruch mógł dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty. Dzięki temu awansował na pozycję lidera II ligi. Jeżeli w niedzielę Stal Rzeszów nie wygra ze Zniczem Pruszków, to chorzowianie utrzymają prowadzenie.

Sokół Ostróda – Ruch Chorzów 1:3 (0:1)

0:1 – Mokrzycki, 45 min, 0:2 – Foszmańczyk, 49 min, 0:3 – Janoszka, 70 min, 1:3 – Słupski, 75 min

Sokół: Staniszewski – Flak (50. Słupski), Klimek, Bondarenko, Dymerski – Dzęcioł, Stępień, Kurkowski (84. Faltyński), Rugowski, Skórecki, Żyznowski (60. Michalski). Trener: Jarosław KOTAS

Ruch: Bielecki – Wójtowicz (90. Kwaśniewski), Kasolik, Nawrocki, Kulejewski, Szkatuła (66. Dyr) – Janoszka, Neugebauer, Mokrzycki (66. Wyroba), Foszmańczyk (72. Siwek) – Szczepan (46. Kowalczyk). Trener: Jarosław SKROBACZ.

Sędziował Filip Kaliszewski (Gdańsk). Żółte kartki: Neugebauer, Kowalczyk.