Ruch Chorzów. Lista 13 postulatów

Są to m.in. dymisje prezesa Jana Chrapka i dyrektora sportowego Marka Mandli, usunięcie z RN Janusza Patermana, zmiany w umowie trójstronnej między klubem a dwoma największymi udziałowcami (miasto i Carbonex), zapewnienie finansowania spółki w sezonie 2019/20 kwotą 8 milionów złotych, czy zapewnienie braku zagrożenia budowy stadionu przy Cichej.

Kibice oczekują też obsadzenia ich kandydatami stanowisk prezesa i wiceprezesa, konsultacje w zakresie powołania nowego zarządu i pionu sportowego oraz dokonania w klubie audytu przez wskazaną przez nich firmę. „Wszystkie żądania przekazane przez przedstawicieli Kibiców Ruchu Chorzów powinny zostać wykonane i przekazane do informacji publicznej do 30 maja br.”.

Lista postulatów została podpisana przez grupę Ultras Niebiescy, stowarzyszenie Wielki Ruch, ośrodek Kibice Razem oraz Szymona Michałka z cicha6.com. A co, jeśli klub postawi weto i do 30 maja nic się nie zadzieje? Można przewidzieć, że wtedy w życie wejdzie scenariusz, o którym spekuluje się w Chorzowie już od jakiegoś czasu. Czyli bojkot obecnej spółki – i ewentualnie powołanie przez kibiców do życia nowego Ruchu, który wystartowałby w niższej lidze.

Do sprawy z pewnością wrócimy.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ