Ruch Chorzów. Napastnik nr 2

Chorzowianie pozyskali drugiego w zimowym okienku transferowym napastnika. Drugiego – na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu.


Najpierw na Cichą na rok trafił Piotr Stępień ze Ślęzy Wrocław, lider klasyfikacji strzelców III ligi, a teraz pozyskali innego zawodnika strzelającego ostatnio gole na tym szczeblu. To Kamil Chiliński, rocznikowo 19-latek, występujący jesienią w Odrze Wodzisław, ale będący formalnie graczem Rakowa Częstochowa, który wypożyczył go do Ruchu na 1,5 roku. Chiliński jest na tyle młody, że wiosną będzie mógł też pomóc drużynie juniorów w walce o awans z ligi makroregionalnej do CLJ. Jesienią w III lidze zdobył dla Odry 6 bramek.

Tym samym Ruch ma w kadrze już 4 napastników – Stępnia, Chilińskiego, grającego jesienią najwięcej Daniela Szczepana, a także Damiana Kowalczyka, wystawionego na listę transferową i mającego odejść z klubu. Wcześniej z Cichej do Stali Stalowa Wola wypożyczono Michała Biskupa. Posunięcia wykonywane tej zimy to przygotowywanie gruntu, by w razie czego móc grać w wyjściowym składzie dwójką snajperów.„Niebiescy”, mierzący w awans na zaplecze ekstraklasy, niezmiennie starają się też zwiększać rywalizację wśród młodzieżowców. Mają też deficyty na środku obrony, dlatego w te potrzeby wpasowuje się Jakub Góralczyk. To 19-letni stoper Cracovii, który jesienią rozegrał w III-ligowych rezerwach „Pasów” 9 meczów. Pochodzi z Mikołowa, a teraz zaczął testy w Chorzowie.

Trener Jarosław Skrobacz przygląda się też innym młodym – pomocnikowi Kacprowi Janiakowi (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i obrońcy Pawłowi Żukowi (ostatnio Wisła Płock). W ten weekend Ruch nie gra jeszcze sparingu. Pierwszy mecz kontrolny w 2022 roku – dopiero w piątek w Krakowie z I-ligową Sandecją Nowy Sącz.


Fot. ruchchorzow.com.pl

Komentarze