Ruch Chorzów sięga po piłkarzy KSZO i Miedzi

Ruch Chorzów po przerwie wraca do treningów. Stąd też obecność nowych zawodników nie może dziwić. Dominik Cheba to 22-letni boczny obrońca. Od lata 2016 r. był podstawowym zawodnikiem trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W rundzie jesiennej zanotował 17 występów. W latach 2012-2016 szkolił się przy Cichej. Grał w zespołach Młodej Ekstraklasy, juniorów oraz w rezerwach. Z kolei Lucjan  Zieliński to 21-letni pomocnik z Miedzi Legnica. Jesienią wystąpił w 16. spotkaniach trzecioligowych rezerw, w których strzelił 4 gole.

Obaj zawodnicy odbyli już kilka treningów z „Niebieskimi” po zakończeniu rundy jesiennej. Sztab szkoleniowy przyglądał się im także w sparingu z trzecioligową Stalą Brzeg.

Dodajmy, że jak na razie z kadry Ruchu ubył jedynie Mateusz Majewski, z którym klub nie przedłużył umowy. 31 grudnia stracił ważność kontrakt z klubem Jakub Kowalski. W najbliższych dniach powinna wyjaśnić się przyszłość pomocnika.

Ruch Chorzów po jesiennych meczach w II lidze zajmuje 12. miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie. Bilans dla „Niebieskich” nie jest zbyt korzystny. Chorzowianie w bieżącym sezonie wygrali zaledwie sześć razy, siedem razy zremisowali, a osiem razy schodzili z boiska pokonani. Nad strefą spadkową mają zaledwie 4 oczka przewagi.

 

Ruch Chorzów i jego stadion przy Cichej
Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus