Zobacz
Do góry

Ruch Chorzów. Taczka już stoi

Ruch Chorzów przeżywa ciężkie chwile. Kibice są wściekli.

Chrapek, Mandla, Paterman RAUS – kartka tej treści została przyczepiona do… taczki, którą dostarczyli wczoraj kibice przed bramę wjazdową na parking klubowy przy Cichej 6.

Wyraźny sygnał

Prezes Jan Chrapek, dyrektor sportowy Marek Mandla i wiceprzewodniczący rady nadzorczej Janusz Paterman wcześniej znaleźli się już wśród 10 nazwisk na transparencie „Grabarze Ruchu”, wywieszonym podczas spotkania z Błękitnymi Stargard (1:1), po którym przypieczętowany został trzeci z rzędu spadek „Niebieskich”. Teraz fani chorzowskiego klubu znów wysłali wyraźny sygnał, że domagają się zmian. Już w ubiegłym tygodniu gościli na posiedzeniu rady nadzorczej, prezentując listę 13 postulatów i dając na ich realizację czas do 30 maja.

Stacja IX – Ruch upada po raz trzeci

Szef RN Zdzisław Bik oraz wiceprezydent miasta Marcin Michalik skontaktowali się szybko z fanami, zapraszając na spotkanie, ale jeszcze do niego nie doszło. Bik – prezes grupy kapitałowej Fasing, powiązanej z firmą Carbonex, czyli drugim największym akcjonariuszem Ruchu – przebywa obecnie za granicą. Michalik zapowiedział z kolei przed kilkoma dniami na naszych łamach, że „akcjonariusze pracują nad postulatami kibiców”.

Co z tą kasą?

Wkrótce na spółkę może spaść kolejny cios. W tym tygodniu obiecywano zawodnikom, że uregulowana zostanie jedna albo dwie zaległe pensje. Ostatnie pieniądze drużyna ujrzała tuż przed Świętami Wielkanocnymi – za luty. Termin wypłat w Chorzowie to 20. dzień każdego miesiąca. W poniedziałek mogą więc „stuknąć” dwa miesiące bez pensji, co już uprawniałoby zawodników do złożenia wniosków o rozwiązanie umów z winy klubu. To z kolei obligowałoby Ruch do całkowitego spłacenia kontraktów tych graczy. Niektóre wygasają dopiero w 2022 roku… Nie trzeba dodawać, co mogłoby oznaczać to dla spółki. To byłby kolejny mocny finansowy cios w jej stabilność, która i tak od nieokreślonego czasu pozostaje jedynie wspomnieniem.

Bez szans na szesnastkę

Do ostatniego meczu w II lidze, wyjazdowego z Pogonią Siedlce, drużyna przygotowuje się więc w marnych nastrojach. A przecież nie trzeba wcale było wiele, aby były ciut lepsze. Ruch zajmuje 17. miejsce ze stratą 3 punktów do ROW-u 1964 Rybnik. Ma co prawda lepszy bilans bezpośrednich starć z rybniczanami (0:1 i 3:0), lecz naiwny jest ten, kto myśli, że w niedzielę podopieczni Jacka Trzeciaka przegrają ze Zniczem. Konkluzja – „Niebiescy” powyżej przedostatniej lokaty już nie wyskoczą. A kto wie, czy – jeśli nie są przedwczesne głosy o ewentualnej „śmierci” Wigier Suwałki i Bytovii po wielce prawdopodobnym spadku z I ligi – to 16. miejsce nie okaże się jeszcze takim, które w ostatecznym rozrachunku zapewni utrzymanie w II lidze.

Chorzowianie na Mazowsze ruszają dziś. Dziadostwa więc nie ma, bo nocny wyjazd i wyjście na boisko prosto z autokaru byłoby narażeniem 14-krotnego mistrza na jeszcze większe pośmiewisko. Będzie to szósty i najpewniej ostatni mecz pod wodzą Jana Kociana.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019