Porażka na inaugurację

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw rzut karny wykorzystał Marcin Buryło. W 64. minucie było już 2:0. Marcin Przybylski zagrał na prawą stronę do Pawła Bujakiewicza, który z ostrego kąta strzałem od poprzeczki bramki podwyższył prowadzenie Foto-Higieny.

Gospodarze kontaktowego gola zdobyli dwie minuty przed regulaminowym czasem gry. Adrian Dąbrowski dostał podanie z lewej strony i uderzeniem w stronę dalszego słupka zdobył gola.

Piłkarze Ruchu dążyli do zdobycia kolejnego gola, ale goście w doliczonym czasie gry zdobyli gola z kontrataku, ustanawiając wynik.

Ruch Chorzów – Foto-Higiena Błyskawica Gać 1:3 (0:0)

0:1 Buryło , 49 min (k)
0:2 Bujakiewicz, 64 min
1:2 Dąbrowski, 88 min
1:3 Buryło, 90+1 min

Ruch: Smug – Lechowicz, Iwan, Kulejewski, Bartolewski (67 Iwanek) – Mokrzycki, Foszmańczyk (6 J. Nowak) – Paszek, Podgórski (77 Dąbrowski), Winciersz (59 Kowalski) – Idzik; trener: Łukasz Bereta.
Rezerwowi: Lech, Machała, Hołoś.

Foto-Higiena: Gąsiorowski – Krzyśków, Czajkowski, Korytek, Orzechowski (80 Hawryło) – Sawicki (46 Bujakiewicz), Jarczak, Tylki (82 Kubacki), Nahrebecki, Buryło – Bartkowiak (51 Przybylski); trener: Jacek Fojna.
Rezerwowi: Wojciechowski, Gałaszewski, Piórecki.

Żółte kartki: Bartolewski, Mokrzycki, Lechowicz, Kowalski – Czajkowski, Przybylski.
Sędziował: Dawid Kuraszkiewicz (Żary).
Widzów: 1 071.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem