Ruch w interesie

Odra Wodzisław Śląski na rzecz Unii Turza Śląska straci dwóch zawodników – Wojciecha Wenglorza i Michała Gałeckiego.


W poniedziałek piłkarze Odry Wodzisław Śląski rozpoczęli tygodniowy obóz dochodzeniowy. Nie uczestniczą w nim 25-letni obrońca Wojciech Wenglorz i o dwa lata starszy pomocnik Michał Gałecki. Obaj otrzymali zgodę (na tydzień) na treningi z Unią Turza Śląska. Jest praktycznie przesądzone, że w rundzie wiosennej będą grali w IV lidze, ale ich przeprowadzka zza miedzę nie jest tylko formalnością. Obaj mają bowiem z Odrą ważne umowy do 30 czerwca tego roku, więc wodzisławianie mają prawo zażądać odstępnego. Wenglorz w rundzie jesiennej rozegrał 15 meczów w III lidze, Gałecki tyle samo, z tą różnicą, że strzelił w nich pięć bramek.

Zawodnikiem Odry w rundzie wiosennej nie będzie też testowany 21-letni bramkarz rezerw Zagłębia Sosnowiec, Mateusz Maciejowski. Sztab szkoleniowy Odry zrezygnował z jego usług. W jego miejsce zostanie zaangażowany o rok starszy Robert Poźniak, który jesienią grał w IV-ligowej Słomniczance Słomniki (województwo małopolskie), a wcześniej między innymi w Foto-Higienie Błyskawicy Gać, Fortunie Głogów i Polonii Głubczyce, której jest wychowankiem.

Wiosną w składzie drużyny prowadzonej przez trenerów Piotra Haudera i Bartłomieja Sochę zagra również 22-letni obrońca Szymon Mroczko (ostatnio rezerwy Zagłębia Sosnowiec) oraz jego rówieśnik, Jakub Białas. Wychowanek Przyszłości Rogów ostatnio występował w LKS-ie Krzyżanowice (koło Raciborza), który występuje w lidze okręgowej.

Jutro (środa, 25 stycznia) Odra najpierw zagra w Rybniku-Kamieniu (godz. 11.00) sparing z Ruchem Chorzów, a o godzinie 19.00 w Radlinie zmierzy się z LKS-em Raszczyce (liga okręgowa), którego trenerem jest… Bartłomiej Socha.


Na zdjęciu: Michał Gałecki (z lewej, nr 17) woli grać w IV lidze w Unii Turza Śląska niż o szczebel wyżej w Odrze Wodzisław.

Fot. odrawodzislaw.pl