Zobacz
Do góry

Zaproszenie na (po)świąteczne bieganie

29 grudnia w Ruścu, nieopodal granicy województwa śląskiego, odbędzie się VII Bieg Świąteczny.

Bieg Świąteczny w Ruścu to impreza cykliczna, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych na terenie powiatu bełchatowskiego. Trasa została nieco zmodyfikowana, ale wciąż prowadzić będzie w większości po przepięknych rusieckich lasach. Jest dłuższa o kilometr w porównaniu do poprzednich lat. Teraz będzie wynosiła 7,5 km.

Jak zapewniają organizatorzy: „każdy z uczestników może liczyć nie tylko świetną atmosferę, ale także na unikatowy pamiątkowy medal i ciepły poczęstunek. Na najlepszych zawodników  czekają pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe”.

Początki mieli skromne: 7 lat temu wystartowało… dziewięciu zawodników. Teraz regularnie pojawia się na starcie minimum 200 biegaczy. Rekord to blisko 270 uczestników, sprzed 3 lat. W tym roku organizatorzy mają nadzieję, na zbliżenie się do tego wyniku, bowiem na ponad tydzień przed startem na liście uczestników jest już 190 osób…

Na listach startowych są biegacze z całej Polski. Ciekawostka: swój start w biegu zapowiedział znany prezenter pogody w TVN, Tomasz Zubilewicz.

 

Start i meta VII Biegu Świątecznego: stadion GOSiR w Ruścu.

Początek biegu: 29 grudnia, godz. 12.

Zapisy na stronie www.cronochip.pl/rusiec oraz w biurze zawodów, które będzie otwarte w dniu imprezy.

Aktualne, szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na FB: https://www.facebook.com/events/2244745825798399/

PS. Jeśli organizujecie jakąś fajną imprezę w swojej miejscowości i chcecie, aby o niej usłyszało więcej kibiców, piszcie do nas!

Komentarze

Więcej w fitness

  • Każdy porusza się na wózku inwalidzkim

    Na krakowskim Rynku Głównym, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” organizuje Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać Mimo Wszystko”.

    Redakcja9 czerwca 2018