Rusza liga, której świat nam zazdrości!

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Tak jak w koszykówce standardy wyznacza amerykańska NBA; tak jak w futbolu amerykańskim nie ma sobie równych NFL, tak jak w piłce nożnej za najbogatszą uznawana jest angielska Premier League, a w krykiecie najbardziej lukratywną i wymarzoną dla graczy jest indyjska Indian Premier League. Tak w Polsce, wszystkie powyższe przymiotniki łączy w sobie PGE Ekstraliga. Najbogatsza, najlepsza, najbardziej emocjonująca żużlowa liga świata.

Już w sobotę zainauguruje swój kolejny sezon, na początek serwując prawdziwy hit – rewanż za ubiegłoroczny finał, czyli konfrontację wicemistrza – Betard Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno.

Kibiców nie zabraknie

Chociaż co roku wstrząsają nią afery, jak chociażby zeszłoroczna dopingowa wpadka dopingowa z udziałem Grigorija Łaguty, to kibice niezmiennie chcą ją oglądać. Nie tylko polscy zresztą. W tym roku także Brytyjczycy i Irlandczycy będą mogli zobaczyć bezpośrednie relacje z polskich torów, bo prawa do pokazywania PGE Ekstraligi wykupił kanał Premier Sports.

O wartości ligi świadczy też fakt, że garną się do niej partnerzy. Polska Grupa Energetyczna, która była sponsorem tytularnym rozgrywek w latach 2015-17 sama bardzo zabiegała o to, aby przedłużyć umowę na kolejne lata. W końcu w grudniu udało się podpisać kontrakt na kolejne trzy sezony (do końca 2020 roku). – Chcemy być identyfikowani z najlepszą żużlową ligą na świecie. Widzimy w niej duży potencjał. W zeszłym roku na stadionach pojawiło się ponad 600 tys. kibiców. Czerpiemy z tej współpracy wiele korzyści – przyznał Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Transmisje w telewizji

Prawa medialne do transmisji w Polsce też już dawno zostały sprzedane. 2018 rok będzie ostatnim w ramach starej umowy. Od kolejnych rozgrywek zaś transmisjami podzielą się nSport+ i Eleven, a kluby dostaną nie po milionie złotych, jak obecnie, a co najmniej po dwa! Zachwyceni będą też kibice, bo wszystkie mecze będą transmitowane na żywo.

Następny1 z 4
Użyj strzałek ← → do nawigacji