Rybniczanie zaczną szukać wzmocnień?

Na Łotwie boleśnie przekonali się, że powrót do PGE Ekstraligi będzie znacznie trudniejszy, niż wydawało im się to przed sezonem.

– Nie wiem, czy jeździmy w I lidze, czy w amatorskiej – wściekał się Kacper Woryna. Rybniczanie mieli spore pretensje do sędziego o puszczanie gospodarzy z lotnych startów i niesłuszne ich zdaniem wykluczenie Szczepaniaka, w kluczowym, 14. biegu. Nic to jednak nie zmieniło. Punkty zostały na Łotwie.

Tym samym mecz z Orłem będzie miał kolosalne znaczenie zarówno dla sytuacji rybniczan w tabeli, jak i przede wszystkim ich psychiki. Łodzianie to główny faworyt rozgrywek, dysponujący bardzo szerokim składem. O ich potencjale najlepiej świadczy fakt, iż zabrakło w nim miejsca dla Roberta Miśkowiaka!

Gdyby w niedzielę gospodarzom przyszło przełknąć kolejną gorycz porażki, to w klubie zrobi się bardzo nerwowo, a działacze zaczną szukać wzmocnień (ponoć chętny na wypożyczenie jest Andriej Kudriaszow z forBet Włókniarza). Najbliższy utraty miejsca w zespole jest obecnie Andriej Karpow. Miał być jednym z liderów, a tymczasem zawodzi na całej linii. Dziś na treningu w Rybniku ma pojawić się Craig Cook. Jeśli wypadnie lepiej od Ukraińca, to w niedzielę być może zajmie jego miejsce.

Bilety sprzedają się tak dobrze, że na trybunach zasiądzie pewnie komplet 10500 widzów.

NICE 1. LŻ – Program 3. Kolejki:

Sobota, 21 kwietnia
Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Speed Car Motor Lublin, godz. 16.15 (transmisja Eleven Sports)

Niedziela, 22 kwiecień

Lokomotiv Daugavpils – Arge Speedway Wanda Kraków, godz. 14:15
Car Gwarant Start Gniezno – Euro Finannce Polonia Piła, godz. 14:45
ROW Rybnik – Orzeł Łódź, godz. 14:45 (transmisja Polsat Sport)

RYBNIK: 9. Mat. Szczepaniak, 10. Karpow, 11. Batchelor, 12. Czaja, 13. Woryna, 14. Chmiel, 15. Skupień. Menadżer Dymek.
ŁÓDŹ: 1. Andersen, 2. Łoktajew, 3. Grajczonek, 4. Bogdanows, 5. Kościuch, 6. J. Miśkowiak, 7. Błażykowski. Trener Ślączka.