Rybniczanie znaleźli sposób na Resovię

Rybniczanie od samego początku meczu z Resovią byli bardziej aktywni. Jednak na bramkę czekali blisko dwa kwadranse. Z autu daleki wrzut Janika, a okazję dobrego podania wykorzystał Kamil Spratek, który dał prowadzenie gospodarzom.

Radość ROW-u nie trwała dłużej niż minutę. W bardzo podobnej sytuacji wyrównał Bartłomiej Buczek, który strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Po przerwie gospodarze po dwóch minutach objęli prowadzenie. I znowu Spratek, który z pięciu metrów trafił do siatki Wojciecha Daniela.

Po stracie drugiej bramki Resovia koniecznie chciała odrobić straty. Piłkarze z Rzeszowa przeprowadzili kilka akcji, ale defensywa rybniczan wiedziała, jak rozbijać ich akcje. ROW nie rezygnował z chęci podwyższenia wyniku i ciągle szukał okazji na trzecią bramkę. Jednak ciągle musieli pilnować, by goście nie stworzyli zagrożenia dla ich bramki. To udało się świetnie.

ROW 1964 Rybnik – Resovia 2:1 (1:1)

1:0 – Spratek, 29 min, 1:1 – Buczek, 30 min, 2:1 – Spratek, 47 min

ROW: Rosa – Janik, Dudzik (79. Kalisz), Wasiluk, Okuniewicz, Spratek, Jary, Bukowiec (80. Tkocz), Bojdys, Brychlik, Rostkowski (86. Koleczko)

Resovia: Daniel – Antonik (77. Geniec), Mikulec, Adamski (60. Pyrdek), Domoń, Buczek, Makowski, Kaliniec, Pawlak (70. Świechowski), Feret (53. Twardowski). Kantor

Żółte kartki: 37. Dudzik, 38. Rostkowski, 66. Bukowiec, 90+1. Mazurek – 52. Kantor, 63. Pawlak

Inne mecze 4. kolejki

Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce 2:2 (1:0)

1:0 – Gałecki, 16, 2:0 – Niedojad, 54 min, 2:1 – Walków, 67 min, 2:2 – Paluchowski, 70 min

GKS Bełchtów – Skra Częstochowa 3:0 (2:0)

1:0 – Michalski, 37 min, 2:0 – Thiakane, 40 min, 3:0 – Mularczyk, 51 min

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 5:1 (1:0)

1:0 -Szysz, 43 min, 1:1 – Kędziora, 66 min, 2:1 – Chrzanowski, 72 min, 3:1 – Tymosiak, 74 min, 4:1 – Bętkowski, 85 min, 5:1 – Szysz, 90 min