Rzymianin na testach

W sobotnim sparingu z Górnikiem Zabrze w zespole Miedzi Legnica zagra 31-letni włoski pomocnik, Davide Petrucci.


Urodzony 5 października 1991 roku w Rzymie środkowy pomocnik Davide Petrucci pojawił się w Legnicy w tym tygodniu. Piłkarz związany w tej chwili z grającym w tym sezonie w Lidze Konferencji Europy izraelskim Hapoelem Beer Szewa, jest sprawdzany przez sztab szkoleniowy Miedzi. Decyzja w sprawie jego ewentualnego angażu powinna zapaść w sobotę po meczu sparingowym z Górnikiem Zabrze.

Petrucci jest wychowankiem AS Roma, skąd jako junior 1 lipca 2008 roku przeniósł się do Manchesteru United. Grał w zespołach młodzieżowych „Czerwonych diabłów” z Old Trafford, skąd 9 stycznia 2013 roku został wypożyczony do Peterborough United. W maju wrócił na „stare śmieci”, skąd 2 września 2013 roku następnie został wypożyczony do belgijskiego Royal Antwerpia FC. Z końcem roku kalendarzowego ponownie wrócił na Old Trafford, a następnym jego przystankiem był Charlton Athletic, gdzie trafił 27 marca 2014 roku.

Potem zmieniał kluby jak skarpetki albo rękawiczki, w jego CV znalazły się bowiem rumuński CFR Cluj, turecki Caykur Rizespor Kulubu, włoskie Ascoli Calcio i Cosenza Calcio. Jedenastego lipca ubiegłego roku został zawodnikiem izraelskiego Hapoelu Beer Szewa. Występując w tym ostatnim klubie miał okazję zapoznać się z polskim futbolem, rywalizując w Lidze Konferencji Europy ze Śląskiem Wrocław. Łącznie rozegrał 113 meczów w najwyższych klasach rozgrywkowych Rumunii, Turcji i Izraela oraz 88 spotkań na zapleczach elity włoskiej, angielskiej, belgijskiej i tureckiej. Zdobywał krajowe puchary w Rumunii i Izraelu. W przeszłości występował też we włoskich kadrach młodzieżowych, notując 23 występy międzypaństwowe i zdobywając 2 bramki.

– To doświadczony środkowy pomocnik, który grał w bardzo ciekawych klubach, także na poziomie europejskich pucharów – powiedział trener „Miedzianki”, Grzegorz Mokry. – W ostatnim czasie na pewno brakuje mu rytmu meczowego. Było to też spowodowane między innymi obowiązującym w Izraelu limitem dla obcokrajowców. Przyglądamy mu się, z każdym dniem wiemy coraz więcej na jego temat. Przeszedł szereg testów motorycznych. Zagra w sobotnim sparingu z Górnikiem Zabrze i wtedy podejmiemy decyzję, czy z nami zostanie. To zawodnik o charakterystyce typowej „ósemki”. Niezły w rozegraniu, posiadający umiejętności techniczne i potrafiący bronić. Jest graczem łączącym obronę z atakiem.

Plan przygotowań do rundy wiosennej

  • 2-16 grudnia 2022 r. – treningi w Legnicy,
  • 10 grudnia 2022 r. – mecz kontrolny z Górnikiem Zabrze,
  • 15 grudnia 2022 r. – sparing z FK Jablonec (Czechy),
  • 17 grudnia 2022 r. – 3 stycznia 2023 r. – urlopy świąteczno-noworoczne,
  • 4 stycznia 2023 r. – powrót do treningów w Legnicy,
  • 9-19 stycznia 2023 r. – zgrupowanie w Belek (Turcja). W planie trzy sparingi:12 stycznia, 15 stycznia i 18 stycznia,
  • 27 stycznia 2023 r. (piątek) – mecz ligowy z Radomiakiem, godz. 18.00.

Na zdjęciu: Włoch Davide Petrucci być może dołączy do Miedzi Legnica. Decyzja zapadnie w sobotę po sparingu z Górnikiem Zabrze.

Fot. miedzlegnica.eu