Sa Pinto: Wisła to nie tylko Kuba

Z powodu absencji Cafu środek pola Legii będzie mocno osłabiony. Rozważa pan zmianę taktyki?
Ricardo SA PINTO: – Cafu jest bardzo ważnym zawodnikiem w mojej koncepcji i na pewno nie jest łatwo go zastąpić. Dlatego nie wykluczam, że na mecz z Wisłą zmienię ustawienie zespołu.

Zauważył pan, żeby Carlitos przed wyjazdem do Krakowa był pod szczególną presją?
Ricardo SA PINTO: – Nie sądzę, żeby Carlitos miał jakąś specjalną motywację przed meczem z Wisłą. Z pewnością znajdzie się w kadrze, ale czy zagra od pierwszej minuty – tego jeszcze nie zdradzę.

Radosław Majecki i Michał Kucharczyk trenowali ostatnio indywidualnie, a niepokojące informacje dobiegły także ze zgrupowań reprezentacji, w których grają legioniści. Z ilu piłkarzy nie będzie pan mógł skorzystać w Krakowie?
Ricardo SA PINTO: – Tylko Radosław Majecki nie będzie w niedzielę do mojej dyspozycji.

W czym Legia jest lepsza od… Legii, która jesienią zremisowała z Wisłą przy Łazienkowskiej 3:3
Ricardo SA PINTO: – Jesteśmy podobnym zespołem do tego, jakim byliśmy w ostatnim ligowym meczu z Wisłą, nadal staramy się, aby naszym wyróżnikiem była dobra organizacja gry. W poprzednim spotkaniu z drużyną z Krakowa zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, w drugiej jednak oddaliśmy inicjatywę. Teraz nie pozwolę na to, aby taka sytuacja się powtórzyła. Motywuje nas fakt, że Wisła nie tylko dużo strzela, ale również dużo traci. To spotkanie wielkiej wagi. Obydwie drużyny mogą pochwalić się bogatą historią i fanatycznymi kibicami. Będzie to prawdziwy klasyk przy pełnych trybunach. Murawa na stadionie w Krakowie jest w dobrym stanie. Dlatego spodziewam się ciekawego i zaciętego meczu.

Wśród gospodarzy pańscy zawodnicy będą musieli zwrócić uwagę przede wszystkim na Kubę Błaszczykowskiego?
Ricardo SA PINTO: – Wisła Kraków to doświadczony zespół. Ma oczywiście w składzie Błaszczykowskiego, który dysponuje dobrym strzałem i czuje grę, ale zawodników, którzy zrobili międzynarodowe kariery jest więcej. Sławomir Peszko to także szybki skrzydłowy i również lubi grać z kontrataku. Musimy uważać na stałe fragmenty gry i na wchodzącego wówczas w pole karne rywala Marcina Wasilewskiego. Gra tam również Vukan Savicević, którego prowadziłem w Crvenej Zvezdzie Belgrad. Nie będzie to łatwy mecz, dlatego musimy być ostrożni. Wisła rozgrywa piłkę bardzo szeroko, gra głównie w systemie 4-4-2. To najskuteczniejszy zespół w lidze, a wygrana 6:2 z Koroną Kielce pozwoliła mu wejść na wyższy poziom. Mimo to musimy wykorzystać słabości przeciwnika.

Arkadiusz Malarz, który niedawno wrócił do kadry pierwszego zespołu ma szansę na występ w Krakowie?
Ricardo SA PINTO: – Miałem dobrą rozmowę z Arkiem, który potwierdził, że rozumie, czym jest Legia Warszawa. Zatem nawet wówczas, gdy Majecki wróci do gry, Malarz pozostanie w kadrze pierwszego zespołu. I na pewno znajdzie się w kadrze na mecz z Wisłą. To doświadczony zawodnik, który może wprowadzać młodych zawodników i być dla nich autorytetem.