Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica. Portugalski killer

Po dobrych występach w sparingach, w Nowym Sączu Miedź połamała sobie zęby.

W tym tygodniu, podczas jednego z treningów poprzedzających mecz z Sandecją, kontuzji doznał niespełna 20-letni bramkarz Miedzi, Jędrzej Grobelny. Wychowanek Warty Poznań złamał trzon czwartej kości śródręcza, przeszedł operację zespolenia kości i czeka go około ośmiu tygodni przerwy w treningach. Jego miejsce w meczowej „20” legniczan zajął starszy o prawie 5 lat Mateusz Hewelt, który już rozglądał się za nowym pracodawcą, był nawet na testach w szwedzkim zespole Trelleborgs FF.

W zimowych sparingach „Miedzianka” szła jak burza, ale już w pierwszym meczu ligowym połamała sobie zęby. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza przegrali w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją 0:2. Pierwszy cios gospodarze sobotniego spotkania zadali w 33 minucie. Grający wysokim pressingiem zespół trenera Dariusza Dudka przechwycił piłkę 40 metrów od bramki przeciwnika. Michał Walski ze środka zagrał piłkę na lewą flankę do Kamila Ogorzałego, ten po ziemi podał na piąty metr, a zamykający akcję Portugalczyk Rafael Victor posłał futbolówkę nieuchronnie do siatki!

Goście bliscy zdobycia wyrównującego gola byli w 67 minucie – po dośrodkowaniu z kornera Marcin Biernat zgrał futbolówkę głową do Kamila Zapolnika, a ten również głową trafił nią w słupek! Niewykorzystana sytuacja zemściła się w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry – Rafael Victor strzałem z bliska ponownie zmusił do kapitulacji Pawła Lenarcika. To pierwsze bramki portugalskiego napastnika w bieżącym sezonie.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

1:0 – Rafael Victor, 33 min, 2:0 – Rafael Victor, 89 min.

SANDECJA: Pietrzkiewicz – Danek, Szufryn, Piter-Bućko, Dziwniel – Chmiel (73. Małkowski), Walski (86. Błanik), Kasprzak (73. Boczek), Szovszić, Ogorzały (86. Hajda) – Rafael Victor. Trener Dariusz DUDEK.

MIEDŹ: Lenarcik – Zieliński, Biernat, Pleśnierowicz, Pinillos – Purzycki (63. Bednarski), Matuszek – Makuch (75. Kaczmarek), Tront (84. Mehdi Lehaire), Bruno Garcia (46. Roman) – Zapolnik. Trener Jarosław SKROBACZ.

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Mecz bez udziału publiczności. Żółte kartki: Szufryn – Tront, Pinillos, Bednarski.

Piłkarz meczu – RAFAEL VICTOR.

Na zdjęciu: Napastnik Miedzi Kamil Zapolnik (w środku) miał okazję do zdobycia gola, ale trafił piłką w słupek…