Sandecja pokonała lidera

Piłkarze Sandecji Nowy Sącz pokonali zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała 1:0.

Trener Podbeskidzia postanowił zmienić w sobotnim meczu wyjściową jedenastkę i dać szansę piłkarzom, którzy mieli w tym sezonie tych okazji mniej.

Goście nie grali więc tak dobrze, jak w tym sezonie do tego przyzwyczaili, chociaż to oni jako pierwsi mieli świetną sytuację do zdobycia gola, ponieważ Biliński dał się sfaulować w polu karnym. Poszkodowany postanowił wykonać egzekucję, jednak jego intencje wyczuł Bielica i wynik nie uległ zmianie.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Gach faulował Kuna w polu karnym Podbeskidzia. Michał Piter-Bućko pewnym strzałem zdobył dziesiątego gola w tym sezonie i do przerwy Sandecja prowadziła 1:0.

W drugiej połowie spotkania gospodarze kontrolowali przebieg meczu i zawodnicy Podbeskidzia nie zagrozili im na tyle, aby wyrównać.