Sędzia w roli głównej

Mecz Śląska Wrocław z Wisłą Płock zapowiadał się na bardzo ciekawy, bo od początku spotkania obie drużyny chciały strzelić gola.

Do siatki najpierw trafili wrocławianie, a „Nafciarze” szybko wyrównali. Niestety dla widowiska, po dwóch bramkach mecz stał pod znakiem kontrowersji. Sędzia Tomasz Musiał podyktował przed przerwą dyskusyjnego karnego dla Śląska, gdyż dopatrzył się zagrania piłki ręką. Z 11 metrów gola zdobył Robert Pich.

W drugiej połowie arbiter znów wskazał na „wapno”, tym razem w „16” Michała Szromnika, ale po analizie VAR wycofał się z tej decyzji. Pod koniec meczu w podobnej sytuacji, jak kilka chwil wcześniej zawodnik Śląska, futbolówkę ręką zagrywał Piotr Tomasik. Jednak tym razem sędzia nie wycofał się z decyzji, przez co wrocławianie wygrali 3:1.

Śląsk Wrocław – Wisła Płock 3:1 (2:1)

1:0 – Praszelik, 25 min (głową, asysta Pawłowski), 1:1 – Krywociuk, 30 min (głową, asysta Michalski), 2:1 – Pich, 35 min (z karnego), 3:1 – Pich, 84 min (z karnego).

ŚLĄSK: Szromnik – Lewkot, Golla, Verdasca – Pawłowski (75. Iskra), Schwarz, Mączyński (85. Makowski), Sztiglec – Pich (90+4. Łyszczarz), Exposito, Praszelik (85. Quintana). Trener Jacek MAGIERA. Rezerwowi: Putnocky, Bejger, Poprawa, Sobota, Zylla.

WISŁA: Kamiński – Vallo (62. Furman), Michalski, Krywociuk, Tomasik – Lesniak, Lagator (83. Tuszyński) – Jorginho (62. Warchoł), Wolski, Kocyła (89. Walczak) – Sekulski (89. Gerbowski.). Trener Maciej BARTOSZEK. Rezerwowi: Węglarz, Cielemęcki, Szusznjara, Zbozień.

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Asystenci: Sebastian Mucha (Kraków) i Jakub Ślusarski (Kraków). Widzów: 8087. Czas gry: 99 min (48+51). Żółte kartki: Exposito (58. niesportowe zachowanie), Mączyński (63. faul) – Lagator (32. faul), Krywociuk (33. zagranie ręką), Tomasik (57. faul).