Niespodzianka we Włocławku! Koszykarze MKS-u pokonali Anwil

Przed sobotnim meczem chyba nikt nie miał wątpliwości, że to gospodarze są faworytami. Koszykarze Anwilu byli nastawieni na triumf w w spotkaniu w niżej notowanym rywalem.

Tymczasem mecz od samego początku był bardzo wyrównany. Drużyna z Włocławka prezentowała się początkowo minimalnie lepiej i ostatecznie po 10 minutach to gospodarze wygrywali 25:20.

Druga kwarta to popis gry Wojciechowskiego, który grał bardzo skutecznie i dał impuls swojej drużynie. Koszykarze MKS-u pozwolili rzucić rywalom zaledwie jedenaście punktów i do przerwy koszykarze z Dąbrowy Górniczej prowadzili 40:36.

W drugiej części gry zawodnicy Anwilu rzucili się do odrabiania strat. Po serii 9:0 wrócili na prowadzenie, jednak zespół Igora Milicicia nie poszedł za ciosem, a Mateusz Zębski dał bodziec przyjezdnym, którzy grali coraz lepiej i po 30 minutach gry prowadzili 55:51.

Czwarta kwarta to ponowny zryw gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie, jednak Dąbrowianie zachowali spokój i konsekwentna gra doprowadziła do momentu, w którym po rzucie za trzy punkty Bena Richardsona na około dwie minuty przed końcem wygrywali sześcioma punktami. Gospodarze nie byli w stanie tego odrobić i doznali piątej porażki przed własną publicznością. Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonali rywali 79:77 czy sprawili olbrzymią niespodziankę.

Anwil Włocławek – MKS Dąbrowa Górnicza 77:79 (25:20, 11:20, 15:15, 26:24)

Punkty:

Anwil Włocławek: Ivan Almeida 16, Jarosław Zyskowski 14, Josip Sobin 12, Aaron Broussard 11, Chase Simon 11, Walerij Lichodiej 9, Szymon Szewczyk 2, Michał Ignerski 2, Kamil Łączyński 0, Igor Wadowski 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Cleveland Melvin 25, Mateusz Zębski 14, Mathieu Wojciechowski 11, Adris De Leon 11, Deng Deng 11, Ben Richardson 5, Michał Gabiński 2, Konrad Dawdo 0, Filip Stryjewski 0, Jakub Kobel 0.

Zawodnik meczu: Cleveland Melvin (MKS)