Serie A. Pod kontrolą Milanu

Na San Siro Inter spotka się z Juventusem, zmierzą się najskuteczniejsi w lidze Romelu Lukaku z Cristiano Ronaldo. W Neapolu Piotr Zieliński powalczy z Bartłomiejem Drągowskim.

Wydarzeniem kolejki są „derby Italii”, w których Inter spotka się na San Siro z Juventusem. Oba zespoły gonią Milan i nie mogą sobie pozwolić na żadne punktowe straty. Inter w poprzedniej kolejce zremisował z Romą 2:2, tracąc gola w 86 minucie. Milan zaraz to wykorzystał pokonując Torino i powiększając przewagę do 3 punktów.

Teraz też sytuację będzie miał pod kontrolą, gdyż mecz z Cagliari grać będzie dopiero w poniedziałek. Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami do składu powrócił Zlatan Ibrahimović, więc obrońcę Cagliari Sebastiana Walukiewicza czeka trudne zadanie.

„Ibra” w lidze z Torino zagrał kilka minut, ale trzy dni później w tym rywalem w meczu pucharowym I połowę. Milan miał problemy, ale wygrał rzutami karnymi i w ćwierćfinale jego rywalem będzie Inter.

„Nerazzurri” mieli w pucharze nie gorszą przeprawę z Fiorentiną, awans zapewnili sobie na minutę przed końcem dogrywki, gola na 2:1 zdobył Romelu Lukaku. W lidze Belg strzelił 12 goli, jest na 2. miejscu klasyfikacji za Cristiano Ronaldo, któremu ustępuje o trzy trafienia. Ich rywalizacja ma być największą atrakcją jutrzejszego spotkania.

Juventus w pucharze komplikował sobie życie z Genoą. Miało nie być problemów nawet w rezerwowym składzie i w 23 minucie było 2:0. Jednak potem Gianluigi Buffon dwa razy skapitulował i trener Andrea Pirlo wprowadził na boisko Cristiano Ronaldo. Portugalczyk gola nie strzelił, ale zaabsorbował obrońców i ściągnięty z młodzieżowej drużyny Tunezyjczyk Hamza Rafia w dogrywce strzelił gola na 3:2.

Piotr Zieliński miał w ostatnich dniach „powrót do przeszłości”. 10 stycznia w lidze spotkał się z Udinese (2:1), w którym stawiał pierwsze kroki we włoskim futbolu. Trzy dni później rywalizował w 1/8 finału Pucharu Włoch z liderem II ligi Empoli (3:2), dokąd był wypożyczony z Udinese i pokazał się z dobrej strony, co skutkowało transferem do Napoli.

W spotkaniu z Empoli nie doszło do jego rywalizacji z Szymonem Żurkowskim, bo znów służby medyczne Neapolu musiały pokazać, jakie są ważne. Na początku sezonu zakazały drużynie Napoli wyjazdu na spotkanie z Juventusem kierując wszystkich na kwarantannę, co skutkowało walkowerem, anulowanym po odwołaniu Napoli.

Teraz doszukały się tego, że 4 stycznia trzej piłkarze, trener oraz jeszcze jeden pracownik Empoli mieli w samolocie kontakt z osobą „pozytywną” i zarządziły ich izolację w hotelu 9 dni po tym zdarzeniu. Jednym z izolowanych był Żurkowski. Następnego dnia po meczu kwarantanna się skończyła i Żurkowski odpadł z pucharu nie kopnąwszy piłki.

W meczach z Renate i Benevento był poza składem, z Brescią Empoli dostało walkower, z Napoli miał być w pierwszym składzie i tak się to skończyło. Żurkowski jest do Empoli wypożyczony z Fiorentiny, która będzie jutro rywalem Napoli i Zieliński ma okazję zmierzyć się z Bartłomiejem Drągowskim.

Przed tygodniem w meczu z Cagliari zagrał znakomicie, obronił rzut karny i Fiorentina wygrała 1:0. W środę w pucharowym meczu z Interem był rezerwowym. Do bramki Bologny powraca po wyleczeniu kontuzji Łukasz Skorupski, natomiast nie zagra w tej kolejce z powodu kartek Arkadiusz Reca (Crotone).