Shaqiri dał różnicę, wartą trzy punkty

Za faworytów meczu w Kaliningradzie uważało się Helwetów, niepokonanych w ostatnich sześciu występach, tymczasem mocne otwarcie należało do Serbów. Najpierw obejrzeliśmy znakomitą interwencję Sommera po główce Tadicia, jednak w kolejnej akcji bramkarz Szwajcarów był już bez szans. Tym razem Tadić kapitalnie zacentrował lewą nogą, a najwyżej szybujący na piątym metrze Aleksandar Mitrović precyzyjną główką posłał piłkę do siatki.

Piłkarze z Bałkanów zdominowali początek spotkania, rywale nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do 30 minuty, gdy po strzale Dzemailiego intuicyjną interwencją popisał się Stojković. Szwajcarzy nacisnęli lecz szansę na 2:0 zmarnował Tadic nie trafiając głową w piłkę z czterech metrów po kornerze. Tak czy owak Serbowie prowadzili, a kibice byli zadowoleni, bo oglądali fajne, emocjonujące, atletyczne widowisko.

Wyrównanie padło szybko po przerwie. Najpierw uderzenie Shakiriego zostało zablokowane, ale dobitka z 20 metrów Xhaki była już fantastycznej jakości. W 58 minucie znów błysnął Shaqiri, ale jego silne uderzenie zatrzymało się na poprzeczce.

Spektakl toczony w świetnym tempie był przedni do końca, oba zespoły nie ustawały w próbach rozstrzygnięcia meczu, jednak w euforii boisko opuszczali Szwajcarzy. Po genialnym, prostopadłym podaniu Zubera zwycięstwo swego zespołu przypieczętował Shakiri.

Serbia – Szwajcaria 1:2 (1:0)

1:0 – Mitrovic, 5 min (głową, asysta Tadic), 1:1 – Xhaka, 52 min (bez asysty), 1:2 – Shakiri, 90+1. min (asysta Zuber).

SERBIA: Stojkovic – Ivanovic, Milenkovic, Tosic, Kolarov – Tadic, Milivojevic (81. Radonjić), Matic, Milinkovic-Savic, Kostic (64. Ljajic) – Mitrovic. Trener Mladen KRSTAJIĆ.
SZWAJCARIA: Sommer – Lichtsteiner, Schaer, Akanji, Rodriguez – Shaqiri, Behrami, Xhaka, Dzemaili (73. Embolo), Zuber (90+4. Drmic) – Seferovic (46. Gavranovic). Trener Vladimir PETKOVIC.
Sędziował Felix Brych (Niemcy). Widzów 33 167. Żółte kartki: Milinković-Savic, Milivojevic, Matić, Mitrovic – Shaqiri.