Wynik lepsza niż gra. Siatkarki BKS-u wygrały z MSK-em Kalisz

Zawodniczki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała były zdecydowanymi faworytkami sobotniego meczu. Rywalki z Kalisza w obecnym sezonie nie odniosły jeszcze wyjazdowego zwycięstwa. Trudno więc było oczekiwać, aby miały to uczynić w Bielsku.

Gospodynie nie zagrały jednak najlepiej. Mimo że wygrały dwie pierwsze partie to miały wiele słabszych momentów w swojej grze. Wygrane sety nie były pokazem ich siły. Nie najlepsza gra zemściła się i ekipa z Podbeskidzia przegrała trzecią odsłonę meczu. Czwarty set podobnie jak poprzednie lepiej zaczęły siatkarki MKS-u, ale ostatecznie zawodniczki BKS-u wygrały czwartego seta i co za tym idzie cały mecz.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała: Nina Herelova, Julia Nowicka, Marta Wellna, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański – Paulina Maj-Erwardt (libero) – Emilia Mucha, Martyna Świrad.

Energa MKS Kalisz: Adrianna Budzoń, Ljubica Kecman, Alicia Ogoms, Natalia Strózik, Kinga Dybek, Ewelina Janicka – Klaudia Kulig (libero) – Aleksandra Wańczyk, Małgorzata Sobolewska, Aleksandra Cygan.