Siatkarscy mistrzowie pamiętają o koledze

Przez ostatnie pięć lat memoriał odbywał się w Murowanej Goślinie, ale organizatorzy w tym roku postanowili zmienić lokalizację. – Zdecydował przede wszystkim fakt, że w Zalasewie otwarto nową, znacznie większą halę, gdzie mecze będzie mogło obejrzeć dużo więcej kibiców.

Zainteresowanie biletami w tym roku było wręcz rekordowe. Niewykluczone, że koniunkturę nabili nasi siatkarze świetnymi występami na mundialu, ale niemal wszystkie wejściówki sprzedaliśmy praktycznie jeszcze przed półfinałem mundialu – powiedziała współorganizatorka turnieju Anna Sumelka.

W turnieju wystąpią cztery drużyny PlusLigi: ubiegłoroczny zwycięzca ONICO Warszawa, Stocznia Szczecin, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie.

W składach tych ekip jest aż 17 uczestników zakończonych w niedzielę mistrzostw świata, w tym sześciu złotych medalistów: Bartosz Kurek, Bartosz Kwolek, Damian Wojtaszek, Aleksander Śliwka, Paweł Zatorski, Mateusz Bieniek oraz asystent Viatla Heynena i jednocześnie opiekun szczecińskich siatkarzy Michał Mieszko Gogol.

– Rozsądek podpowiada – miesiąc urlopu dla chłopaków, serce mówi: przyjeżdżajcie do nas. Może nie wszyscy nasi reprezentanci wystąpią w memoriale, ale w Zalasewie na pewno pojawi się Kurek – zdradziła Sumelka.

Pierwsze mecze zaplanowano na sobotę, dzień wcześniej odbędą się warsztaty siatkarskie dla dzieci, które poprowadzą m.in. legendarny Brazylijczyk Giba, były selekcjoner polskiej reprezentacji Stephane Antiga oraz Piotr Gacek, Jan Nowakowski i Andrzej Wrona.

 

Program turnieju

Sobota (półfinały)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin (13.00)
ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie (17.00)

Niedziela
mecz o 3. miejsce (12.00)
finał (16.00)

Komentarze