Zobacz
Do góry

Siatkówka. Europejskie puchary dla ósemki

Osiem polskich klubów wystąpi w przyszłym sezonie w europejskich pucharach – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej.

W Lidze Mistrzów zagrają wszyscy medaliści PlusLigi z rozgrywek 2018/19, a w Lidze Mistrzyń zaprezentują się dwie czołowe drużyny.

W Lidze Mistrzów zagrają: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, debiutujące w tym gronie ONICO Warszawa, a także Jastrzębski Węgiel. W Lidze Mistrzyń z kolei rywalizować będą dwie łódzkie ekipy – ŁKS Commercecon i Grot Budowlani.

Na drugim szczeblu klubowych zmagań na Starym Kontynencie, czyli w Pucharze CEV, wystąpi Chemik Police. W trzecich pod względem rangi rozgrywkach w Europie – Pucharze Challenge – zaprezentują się zawodniczki Developresu SkyRes Rzeszów oraz gracze Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Kryspin Baran: Bez rewolucji

Co prawda policzanki zajęły czwarte miejsce w ekstraklasie, a rzeszowianki wywalczyły brąz, ale przy ustalaniu prawa do udziału w poszczególnych europejskich rozgrywkach brane są pod uwagę punkty gromadzone za występy w ostatnich latach, a Chemik regularnie występował w LM.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w siatkówka