Siatkówka. ZAKSIE się nie odmawia

Wicemistrzowie Polski mają nowego zawodnika. Umowę z nimi podpisał Michał Kozłowski.


Michał Kozłowski, 36-letni doświadczony rozgrywający, jest drugim nowym siatkarzem zakontraktowanym przez ZAKSĘ w letniej przerwie. Wcześniej umowę parafował Wojciech Żaliński, który ostatni sezon spędził w Indykpolu AZS Olsztyn.

Dla Kozłowskiego to powrót do ZAKSY. Grał w niej w latach 2004-07. Ma za sobą także występy m.in. w AZS Nysa, Effektorze Kielce, Resovii, AZS Częstochowa, słoweńskim ACH Volley Lublana, francuskim AS Cannes, Treflu Gdańsk i ostatnio Vervie Warszawa Orlen Paliwa.

– Takim klubom jak ZAKSA się nie odmawia. W dodatku kolejny rok spotka mnie przyjemność gry w europejskich pucharach – powiedział Michał Kozłowski po podpisaniu kontraktu.

Obecnie kadra ZAKSY liczy dziesięciu zawodników. W klubie na kolejny rok zostali: Korneliusz Banach (libero), Łukasz Kaczmarek (atakujący), Bartłomiej Kluth (atakujący), Krzysztof Rejno (środkowy), Kamil Semeniuk (przyjmujący), Adrian Staszewski (przyjmujący), David Smith (środkowy) i Aleksander Śliwka (przyjmujący). Długa jest lista zawodników, którzy opuścili klub z Kędzierzyna-Koźla. Są to: Dominik Depowski (był wypożyczony), Jakub Kochanowski, Piotr Łukasik, Rafał Prokopczuk, Benjamin Toniutti, Paweł Zatorski i Mateusz Zawalski.

Nadal nie wiadomo kto po odejściu Nicoli Grbicia będzie trenować zespół, który w sezonie 2020/21 triumfował w Lidze Mistrzów. Według nieoficjalnych informacji jego następcą ma być Gheorghe Cretu.


Na zdjęciu: Michał Kozłowski szybko podjął decyzję o grze w Kędzierzynie-Koźlu.

Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus