Sidła na Olmo

FC Barcelona chce w przyszłym roku ściągnąć reprezentanta Hiszpanii, o którego „upominają się” również Bayern Monachium i Real Madryt.


FC Barcelona bacznie przygląda się niespełna 25-letniemu pomocnikowi Daniemu Olmo od momentu, gdy ten w wieku 16 lat odszedł z „Dumy Katalonii” do Dinama Zagrzeb. Od tego czasu już trzykrotnie próbowano sprowadzić go z powrotem na Camp Nou. Jakiś czas temu Barca poprosiła piłkarza, by ten nie przedłużał kontraktu z RB Lipsk i wrócił do domu w ramach darmowego transferu w 2024 roku.

Urodzony w Terrassie (z tego samego miasta pochodzi obecny trener Barcelony Xavi Hernandez) Daniel Olmo Carvajal jest ważnym ogniwem zarówno w reprezentacji Hiszpanii (strzelił gola w debiucie Luisa de la Fuente na ławce), jak i niemieckiego klubu. Przed kilkoma miesiącami został wraz z Rodrim uznany za najlepszego Hiszpana na mistrzostwach świata, a następnie jego nazwisko ponownie pojawiło się w na radarze Barcelony. To właśnie w Katarze Katalończycy ponownie skontaktowali się z managmentem zawodnika.

Barcelona wiedziała, że Olmo negocjuje przedłużenie kontraktu z Red Bullem Lipsk, więc zorganizowała nieformalne spotkanie pomiędzy członkami sztabu Barcy i osobami bliskimi piłkarzowi, w domu hiszpańskiego zawodnika w Doha. Byli zainteresowani sytuacją Daniego, wykazali chęć sprowadzenia go, ale też wyjaśnili trudną sytuację ekonomiczną, przez którą przechodzi zespół ze stolicy Katalonii. Otworzono mu drzwi do powrotu na Camp Nou, ale z jedną prośbą: żeby nie przedłużał kontraktu w Niemczech, by można było go sprowadzić za darmo w 2024 roku.

Negocjacje Niemców z Olmo stoją obecnie w martwym punkcie i wydaje się, że trudno będzie to zmienić. Możliwe jest też, że Hiszpan odejdzie tego lata. Jego sytuację monitorują również Bayern Monachium i Real Madryt. Oba zespoły badały już sprawę – okazuje się, że koszt transferu mógłby wynieść około 40 mln euro, co jest sumą nieosiągalną dla Barcelony. Bayern miał do tej pory przewagę ze względu na osobę trenera Juliana Nagelsmanna, gdyż to właśnie on przekonał Daniego do przejścia z Dinama Zagrzeb do Lipska. Bayern zatrudnił teraz Thomasa Tuchela, a Nagelsmann znajduje się w orbicie zainteresowań Realu. Trener „Los Blancos” Carlo Ancelotti jest podobno jednym z kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Brazylii! Oprócz dwóch wspomnianych wcześniej klubów, zapytania o Olmo złożyły dwie drużyny z Premier League (obie z tego samego miasta).


Fot. Mark Cosgrove/News Images/SIPA USA/PressFocus