Siemieniec bardziej „rozwojowy”. „Jaga” rozbija Wartę

W meczu dwóch trenerów przyjaciół z przeszłością w Rozwoju Katowice Adrian Siemieniec zdecydowanie lepszy od Dawida Szulczka.


Spotkanie świetnie zaczęło się dla „Jagi”, która już po kilku minutach prowadziła. Kapitalną akcję lewą stroną przeprowadził Bartłomiej Wdowik. Pochodzący z Olkusza zawodnik przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, zagrał do Marca Guala, a ten w swoim stylu lewą nogą huknął tak, że Adrian Lis nie miał nic do powiedzenia. Dla 27-letniego Hiszpana to już trafienie numer 14 w bieżących rozgrywkach.

Nie minęło kilka minut i było już 2:0 dla białostocczan! Znowu wszystko napędził Wdowik na lewej stronie. Piłka trafiła potem do Gula, który zagrywał w pole bramkowe gości „szukając” swojego partnera z ataku Jesusa Imaza. Ostatecznie nogę przyłożył były gracz „Jagi” Dawid Szymonowicz i samobójczym trafieniem zaskoczył swojego bramkarza.

To jeszcze nie był koniec fajerwerków w I połowie! Po niewiele niż dwa kwadranse gospodarze mieli na koncie już 3 strzelone gole. Tym razem pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Nene. Podawał wszędobylski Gual. Do przerwy drużyna Adriana Siemieńca oddała dwa celne strzały na bramkę przeciwnika, a zdobyła… trzy gole!

Jakby mało było wszystkich nieszczęść „Zielonych”, to w 67 minucie doszło do fatalnego zderzenia Dimitrisa Stavropoulosa i Wiktora Pleśnierowicza. Obaj obrońcy musieli opuścić boisko, a solidnie poszkodowany Grek nawet na noszach. Złamał nos i konieczna była wizyta w szpitalu. W końcówce honorowego gola dla Warty zdobył Stefan Savić.

Białostocczanie wygrali ostatecznie 3:1. To trzecia wygrana „Dumy Podlasia” w czterech meczach pod wodzą trenera Siemieńca. Na koncie ma już 39 pkt. i praktycznie jest utrzymana w ekstraklasie.


Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 3:1 (3:0)

1:0 – Gual, 9 min (asysta Wdowik), 2:0 – Szymonowicz, 17 min (samobójcza), 2:0 – Nene, 31 min (asysta Gual), 3:1 – Savić, 81 min (asysta Szmyt)

JAGIELLONIA: Alomerović – Skrzypczak, Matysik, Pazdan – Przikryl (90+4. Olszewski), Nene, Saczek (71. Mena), Nguiamba, Wdowik – Imaz, Gual (82. Kupisz). Trener Adrian SIEMIENIEC.

WARTA: Lis – Stavropoulos (70. Kopczyński), Szymonowicz, Pleśnierowicz (70. Kościelny) – Kiełb (46. Grzesik), Maenpaa, Żurawski (70. Luis), Savić, Matuszewski –Szmyt, Zrelak. Trener Dawid SZULCZEK.

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Widzów: 8481. Żółte kartki: Nene, Nguiamba – Kiełb, Maenpaa.


Fot. Michał Kość/Pressfocus