Siatkówka. Kurek na Japonię!

Zawody zaczną się już 1 października, tuż po zakończeniu mistrzostw Europy. Vital Heynen już pod koniec sierpnia podał 25-osobowy skład na PŚ. Okazuje się, że wszyscy z tego grona – poza atakującym Bartłomiejem Bołądziem – w różnych terminach, mają dotrzeć do Japonii. W piątek uda się tam pierwsza grupa, w której będzie m.in. Bartosz Kurek. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) ubiegłorocznych mistrzostw świata zaliczy tym samym pierwszy występ w reprezentacji w tym sezonie. Wcześniejsze imprezy opuścił z uwagi na kwietniową operację kręgosłupa i późniejszą rehabilitację. Poza Kurkiem z Warszawy wyruszą tego dnia także m.in.: inny atakujący Łukasz Kaczmarek, rozgrywający Grzegorz Łomacz, przyjmujący Bartosz Kwolek oraz środkowy Bartłomiej Lemański.

Resztę stanowić będą zawodnicy, którzy od niedawna zbierają doświadczenie w kadrze lub dopiero w niej zadebiutują. Grupie tej towarzyszyć będzie w pierwszych dniach pobytu w Azji trener Jakub Bendaruk, który już wcześniej wspomógł drużynę narodową podczas turnieju finałowego Ligi Narodów.

Jako pierwsi z grona, które uczestniczy obecnie w czempionacie Starego Kontynentu do Japonii udadzą się w poniedziałkowy poranek Heynen i statystyk Robert Kaźmierczak. Nieco później tego samego dnia wyruszy w tym samym kierunku 11 siatkarzy w towarzystwie asystenta Belga, Sebastiana Pawlika. Sztab szkoleniowy w Azji będzie uszczuplony o drugiego z asystentów Michała Mieszko Gogola, który uda się do swojego klubu – PGE Skry Bełchatów.

Z uwagi na napięty kalendarz startów i intensywność występów w PŚ szkoleniowiec dał wybór siatkarzom, czy chcą brać udział w tej imprezie. Zrezygnowali z niej Piotr Nowakowski i Dawid Konarski. Do kraju wróci z nimi po ME Michał Kubiak, ale po kilku dniach ma on dołączyć do kadry w Japonii, gdzie zostanie później na sezon ligowy.

Kadra Polski na PŚ

Grupa, która nie występuje w ME
Rozgrywający: Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz; przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafał Szymura; atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek; środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Lemański, Michał Szalacha; libero: Jakub Popiwczak.
Grupa, która uczestniczy w ME
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda; przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka; atakujący: Maciej Muzaj; środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski; libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem