Skandaliczny postępek działacza!

Wczoraj informowaliśmy o incydencie, do jakiego doszło przed meczem hokejowym JKH GKS Jastrzębie z GKS-em Katowice. Przez nieznanych sprawców został pobity napastnik katowiczan, Fin Jaakko Turtiainen.
Udało nam się ustalić, że 28-letni hokeista został napadnięty w pobliżu sklepu „Netto”, który znajduje się kilometr od lodowiska „Jastor”. Sprawcy poruszali się hybrydowym modelem samochodu „Toyota” w kolorze białym na rybnickiej rejestracji. Samochód ów stał potem na parkingu sklepu „Lidl”, znajdującym się w sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej oraz lodowiska „Jastor”.

Dowiedzieliśmy się, że sprawcą pobicia jest 15-letni chłopak (bo przecież nie mężczyzna), z kolei właścicielem pojazdu wiceprezes klubu piłkarskiego GKS Jastrzębie, Paweł D. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu, aspirant [Halina Semik] potwierdziła dzisiaj nasze ustalenia. – Podane przez pana informacje są prawdziwe – powiedziała.

– Dodam tylko, że uzyskaliśmy zgodę prokuratora oraz Komedy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na pokazanie wizerunku Pawła Duszyńskiego, łącznie z jego danymi osobowymi. Poszukujemy tego pana i czekamy na informacje, które pomogą go zatrzymać. W naszym mieście nikt nie ma prawa bić i okradać innego człowieka.

Oto treść komunikatu zamieszczonego na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju. „Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 15-latka, który wspólnie z drugim mężczyzną napadł wczoraj na zawodnika katowickiej drużyny hokeja. Łupem padła koszulka, na której znajdowało się logo klubu. Mundurowi znają już tożsamość drugiego z napastników. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu. Wczoraj około godziny 17.10 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia jednego z zawodników katowickiej drużyny hokeja, która przyjechała do Jastrzębia, by rozegrać mecz. Policjanci ustalili, iż zawodnik ten został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w trakcie rozgrzewki. Jeden z napastników zaatakował go od tyłu, uderzając w głowę, po czym wspólnie z drugim zabrał mu koszulkę z logo klubu. Mieszkańcy miasta, widząc zajście, ruszyli hokeiście z pomocą. Sprawcy po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca.

W poszukiwania napastników, oprócz mundurowych z Jastrzębia, włączyli się kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej. W wyniku wspólnych działań jeszcze tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadł 15-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Policjanci znają też tożsamość drugiego z mężczyzn. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia”.

P.S. O postępach w tej bulwersującej sprawie będziemy informowali na bieżąco.

Komentarze