Skoczowska A klasa gr. mistrzowska. Dobiją do 200 goli?

Piast Cieszyn jest praktycznie pewny awansu do klasy okręgowej. W tym momencie ciekawsze wydaje się być pytanie, czy podopieczni Arkadiusza Wrzesińskiego przebiją barierę 200 bramek w sezonie.


Zdobycie punktów w Kończycach Wielkich sprawi, że Piast będzie świętował awans do klasy okręgowej. Prawdopodobnie tak się stanie. Ekipa z Cieszyna w tym sezonie jeszcze nie przegrała. W rundzie jesiennej Piast był dla rywali bezkonkurencyjny. Tylko Victoria Hażlach i Olza Pogwizdów potrafiła z nimi remisować. Ci drudzy punkty zdobyli nawet na boisku Piasta. Niemniej podopieczni Arkadiusza Wrzesińskiego awansowali do grupy mistrzowskiej z przewagą dziewięciu punktów nad drugą Victorią. Ponadto zdobyli w 16 spotkaniach aż 116 bramek.

Niesamowity wynik strzelecki poprawiają na wiosnę. Przed Piastem jeszcze cztery spotkania do rozegrania, a już na swoim koncie mają 73 trafienia. To daje łącznie 189 goli w 30 rozegranych kolejkach! Wynik jest jeszcze do poprawienia. Forma zawodników z Cieszyna jest nad wyraz dobra. Wśród napastników prym wiodą Jakub Węglorz, który ma już na koncie ponad 20 bramek, jednak niekwestionowanym liderem Piasta jest Ireneusz Jeleń.

Ireneusz Jeleń. Ten gest pamięta wielu kibiców z boisk ekstraklasy, a także europejskich.
Fot. ckspiast.pl

Były piłkarz AJ Auxerre czy Lille, czy polskich klubów ekstraklasy w tym sezonie strzelił prawie 60 goli, czyli 25% trafień ekipy z Cieszyna.

W poprzednim spotkaniu z Orłem Zabłocie dołożył od siebie dwa trafienia, a jego zespół wygrał 9:1. Jak widać prezes Piasta doskonale radzi sobie nie tylko w gabinetach, ale mimo 40 na karku także świetnie odnajduje się na boisku, Być może pomoże swojej drużynie także w przyszłym sezonie na boiskach klasy okręgowej


LKS Błyskawica Kończyce Wielkie – CKS Piast Cieszyn

12 czerwca, 17.00


Fot. ckspiast.pl