Skoki narciarskie. Norweski dublet

Marius Lindvik wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bischofshofen. Drugi był jego rodak, Halvor Egner Granerud.

Po pierwszej serii konkursowej na czele byli jednak inni zawodnicy. Świetną próbę oddał Philipp Aschenwald. Austriak skoczył 139 metrów, jednak jego rekompensata za wiatr była zdecydowanie niższa. Stąd jego przewaga nad drugim Ryoyu Kobayashim wynosiła ledwie 0,3 punktu.

Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła był piąty. Do drugiej serii awansował jeszcze Dawid Kubacki. Andrzej Stękała, choć skoczył 123 metry tak nie załapał się do pierwszej 30 zawodów. Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany przez kombinezon.

W drugiej serii Aschenwald i Kobayashi zepsuli swoje skoki, przez co spadli odpowiednio na piątą i czwartą lokatę. Lindvik i Granerud z kolei poprawili swoje wyniki z pierwszej serii i zajęli pierwsze dwa miejsca. Skład podium uzupełnił Jan Hoerl. Żyła spadł w klasyfikacji na siódme miejsce. Kubacki zakończył zmagania na 27 miejscu.